پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

️ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی :


تعداد سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور در استان به عدد ۳۸ رسید.

تاریخ انتشار: 1399/02/27

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از افزایش تعداد کل سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور استان به ۳۸ دستگاه خبر داد.


️ به گزارش روابط عمومی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: به منظور بهبود شاخص های ایمنی در جاده های استان و کاهش میزان تخلفات سرعت و سوانح رانندگی ۴۱ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور در سطح استان در حال اجرا بوده که از این تعداد ۳۸ سامانه به بهره برداری رسیده است.

️ وی گفت :  از قابلیت های این سامانه می‌توان به ثبت سرعت لحظه ای ، تصویربرداری از تمامی خودروهای عبوری و سرعت سنجی آنها به تفکیک خودرو های سبک و سنگین در طول شبانه روز اشاره نمود.

️ وی یادآورشد: ثبت سرعت متوسط یکی از قابلیت های مهم و اساسی این سامانه ها را شامل می شود بطوریکه با تعیین فاصله مکانی دو سرعت سنج متوالی و با عبور هر خودرو از آن دو سرعت سنج ، سرعت متوسط خودرو در طول مسیر محاسبه و در صورت تخلف نسبت به صدور جریمه از طریق سیستم اقدام می گردد و همچنین سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور میتوانند عدم استفاده از کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه را نیز بعنوان یکی از پرخطرترین تخلفات رانندگی ثبت نمایند.

️ این مقام مسئول اظهار کرد: ۳۸ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در سطح محورهای مواصلاتی استان فعال و اطلاعات آن به سامانه جامع  ITSI پلیس راه ارسال می گردد و ۳ سامانه دیگر نیز در شرف تحویل موقت قرار دارد.


مشخصات:
نظرات: *