پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

دهمین جلسه کمیته فنی کمیسیون حمل و نقل با موضوع نحوه اجرای طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای استان با حضور دستگاه های عضو در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی برگزار شد.


اجرای طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای در محورهای استان آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1398/11/24

​به گزارش روابط عمومی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این جلسه گفت: یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولین خسارت‌های جانی و مالی تحمیلی از ناحیه تصادفات به جامعه بوده که  فرهنگ سازی در امر اخلاق حرفه‌ای رانندگان برای جلوگیری از بروز این سوانح ضروری است.

فروغ فاریابی ادامه داد: در تصادفات رانندگی عوامل مختلفی از جمله راه، خودرو و عامل انسانی دخیل هستند که در این بین عامل انسانی بعنوان مهمترین دلیل در بروز سوانح رانندگی باید مورد توجه ویژه در راستای اصلاح و حذف ان قرار گیرد.

وی با تشریح دستور جلسه دهمین جلسه کمیته فنی کمیسیون حمل و نقل  اظهار کرد: انتخاب اعضاء اکیپ های تعیین شده، بررسی ظرفیت ها و منابع و امکانات دستگاه های عضو و تصمیم گیری در خصوص نحوه  برگزاری مانور آزمایشی طرح پایلوت در هفته اول اسفند ماه سالجاری و تشریح دقیق اقدامات و برنامه های اجرایی  طرح  پایلوت کاهش تصادفات جاده ای  از مهم ترین نکات دستور جلسه است.

وی  گفت: کلیات طرح فوق از طرف استانداری تحلیل و برنامه ریزی شده و به تمامی دستگاههای ذیربط ابلاغ شده است. 

فاریابی از اجرای پیش آزمایش طرح پایلوت کاهش تصادفات جاده ای استان خبر داد و بیان نمود: طرح یاد شده بصورت پیش آزمایش در محورهای ارومیه – نقده و نقده-میاندوآب براساس ظرفیت و امکانات دستگاه های ذیربط اجرا خواهد شد که زمان اصلی اجرای طرح همزمان با طرح نوروزی در نقاط پرتصادف استان است.​مشخصات:
نظرات: *