پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

افتتاح پروژه 154 کیلومتر روکش آسفالت محورهای ارتباطی استان به صورت نمادین در محور روستای شاهین آباد شهرستان ارومیه


به مناسبت دهه فجر و با حضور استاندار آذربایجان غربی انجام شد

تاریخ انتشار: 1398/11/21

​در دهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار آذربایجان غربی پروژه 154 کیلومتر روکش آسفالت محورهای ارتباطی استان به صورت نمادین در محور روستای شاهین آباد شهرستان ارومیه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در مراسم افتتاح پروژه روکش آسفالت 154 کیلومتر از محورهای ارتباطی استان، توسعه راههای روستایی را یکی از مهمترین بخش‌های مورد توجه این اداره کل برشمرد و گفت: به مناسبت دهه مبارکه فجرهمزمان 154 کیلومتر انواع روکش آسفالت راههای روستایی، فرعی و اصلی به مبلغ 78 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید که براین اساس افزایش کیفیت راههای شریانی و روستایی در 18 شهرستان استان را شاهد خواهیم بود.

ارسلان شکری ادامه داد: طی سال جاری در ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و روستایی آذربایجان‌غربی روکش آسفالت اجرا شده است که از این میزان ۱۰۱ کیلومتر در هفته دولت و ۱۵۴ کیلومتر نیز در دهه‌فجر به بهره‌برداری رسید و 59 کیلومتر باقی‌مانده نیز تا پایان سال آماده بهره‌برداری می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ابرار برای آسفالت راههای روستایی اظهار داشت: هدف از طرح ابرار آسفالت راههای روستایی با حجم کم عملیات و خانوار بیشتر برخوردار می باشد که در قالب این طرح 400 کیلومتر راه روستایی بصورت امانی و پیمانی و با استفاده از امکانات اداره در استان آسفالت شده است و در قالب این طرح ۱۰۰ روستا با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت از راه آسفالته برخوردار خواهند شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی درخصوص پروژه روکش آسفالت روستای شاهین آباد ارومیه اظهار کرد: آسفالت این محور که به طور کامل تخریب شده بود با اعتباری معادل 500 میلیون تومان بازسازی و  زیرسازی و سپس نسبت به آسفالت اساسی و خط کشی اقدام شد که به نمایندکی از مجموع 154 کیلومتر روکش آسفالت سطح استان در دهه فجر به بهره برداری رسید.

در ادامه این مراسم استاندار آذربایجان غربی با اهدای لوحی از مهندس ادیک مجنونیانس بعنوان پیمانکار خیر راهساز قدردانی کرد.​مشخصات:
نظرات: *