پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​خدمت در مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی پایان ناپذیر است

تاریخ انتشار: 1398/09/07

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خدمت در این مجموعه را همیشگی و پایان ناپذیر دانست.

سومین جلسه شورای اداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با تشکیل پنل مدیرکل و معاونین و با حضور کلیه روسای ستادی و شهرستانی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این جلسه با بیان اینکه خدمت در مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی پایان ناپذیر است و با تقدیر از همکاران مشارکت کننده در طرح ابرار، خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی، امدادرسانی به مناطق سیل زده و سفر هیئت دولت به استان گفت: کار در این مجموعه بی وقفه است و به فراخور فصول، مناسبت ها، میزان ترددها و ترافیک جاده ای و همچنین وقوع بحران ها تلاش و خدمت همیشگی در آن جریان دارد.

ارسلان شکری با بیان اینکه موقعیت آذربایجان غربی از نظر تعداد پایانه های مرزی، قرارگیری کریدورهای مختلف ملی و بین المللی، میزان راههای روستایی و بین شهری بسیار مهم و حیاتی است، اضافه کرد: با توجه به آغاز طرح راهداری زمستانی می بایست کلیه آمادگی های لازم در این مورد فراهم شده و نسبت به آماده سازی راهدارخانه ها با توجه به میزان اعتبارات، تامین نیروهای کارگری نمک پاش و نیروهای موقت برای طرح راهداری زمستانی با شرط دارا بودن تخصص رانندگان پایه یک ویژه و تشکیل قرارگاه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با نیروهای پای کار و آماده به خدمت به صورت شبانه روزی اقدام شود.

وی با تاکید بر ضرورت تعیین کشیک های راهداری زمستانی و قرارگاه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عنوان کرد: در تعیین این کشیک ها هیچ تفاوتی بین پست و سمت نباید وجود داشته باشد، همه همکاران و مسئولان اداره کل باید برای خدمت رسانی آماده باشند، اولویت و هدف غایی برای مجموعه اداره کل و سازمان خدمت و تامین راحتی و آسایش مردم است و در این عرصه خدمت تفاوتی بین هیچ رده و پستی وجود ندارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تخصیص اعتبارات مناسب برای تعمیر و تجهیز ماشین آلات راهداری، خرید لاستیک و تهیه روغن ماشین آلات خبر داد و یادآور شد: در اجرای عملیات راهداری هیچ مرزی وجود ندارد و می بایست در صورت نیاز شهرستان های همجوار نسبت به امدادرسانی، همکاری و تامین ماشین آلات و نیروهای مورد نیاز اقدام شود.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت دپوی ماسه و نمک در راهدارخانه ها در اسرع وقت اظهار داشت: 400 کومتر راه روستایی در قابل طرح ابرار آماده سازی شدند که این میزان دو برابر سهمیه اختصاصی به استان است و عملکرد بسیار ارزنده ای به شمار می رود.

شکری انجام عملیات خط کشی در محورهای ارتباطی استان را یکی از ضروریات دانست و گفت: با توجه به افزایش تردد از مرزها و محورهای ارتباطی استان نیاز است اقدامات ایمنی بصورت فیزیکی نیز افزایش پیدا کند تا امنیت تردد مسافران جاده ای به طور کامل فراهم شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با بیان اینکه نرخ های حمل و نقلی استان هیچ افزایش نداشته است، اضافه کرد: در صورت هرنوع تغییری در نرخ کرایه ها باید به شدت برخوردهای قانونی اعمال شود و اگر این نرخ ها از سوی شرکت های سایر استان باشد نیز نسبت به انجام مکاتبات در جهت جلوگیری از این تخلف اقدامات لازم انجام گیرد.

وی همکاری با اساتید دانشگاهی در جهت انجام تحلیل های آماری و علمی با هدف تعیین علل وقوع حوادث جاده ای، بهینه سازی امور و افزایش راندمان کاری مجموعه را خواستار شد و افزود:  باید برنامه ریزی ها علم محور بوده و براساس ترافیک موجود نسبت به انجام مطالعات فنی و آسفالت هرکدام از محورها اقدام شود که در این صورت امکان تصمیم گیری های سریع در اینخصوص بیشتر خواهد شد.

شکری با تاکید بر تشویق پیمانکاران به بهره مندی از فرصت اوراق تسویه در جهت رفع مطالبات ادامه داد: رعایت انضباط مالی در اقدامات بسیار ضروری است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ادامه این جلسه بصورت تشکیل پنل مدیرکل و معاونین در جهت پاسخگویی به مسائل مطروحه از سوی روسای شهرستانی و ستادی با موضوعات نحوه اجرای بهینه طرح راهداری زمستانی و همچنین اجرای گسترده طرح های ابرار و آسفالت محورهای ارتباطی بین شهری و مسائل مربوطه به حوزه حمل و نقل و پایانه های مرزی استمرار یافت.​مشخصات:
نظرات: *