پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان آذربایجان غربی عنوان کرد :


اختصاص 75 درصد از ظرفیت حمل و نقل جاده ای استان برای جابجایی زائران اربعین حسینی ( ع )

تاریخ انتشار: 1398/07/16

 دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها آذربایجان غربی گفت : ۷۵ درصد از ظرفیت حمل و نقل جاده ای مسافر استان برای جابجایی زائران اربعین حسینی ( ع ) اختصاص یافته است.

 به گزارش روابط عمومی،  پنجمین جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان آذربایجان غربی به دبیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در سالن شهید نیک خواه استانداری آذربایجان غربی برگزار گردید.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی و دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان در این جلسه ضمن اعلام ثبت نام بالغ بر ۴۱ هزار نفر در پیاده روی اربعین در استان افزود : از این مقدار افزون بر ۱۴ هزار نفر در شهرستان ارومیه ثبت نام نموده اند و ۷۵ درصد از ظرفیت حمل و نقل جاده ای مسافر استان برای جابجایی زائران اربعین حسینی ( ع ) اختصاص یافته است.

ارسلان شکری گفت : بازرسین و کارشناسان فنی به صورت جدی و مرتب بر ایمنی این وسایل نقلیه نظارت مستمر دارند و گزارش تخلفات جهت رسیدگی به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ ارجاع داده می شود.

 دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان آذربایجان غربی گفت: گشت های راهداری بصورت شبانه روزی جهت نظارت بر ایمنی محورهای استان و تردد ایمن زائرین اربعین حضور دارند و تمامی مراکز معاینه فنی نیز با افزایش ساعات کاری خود در آماده باش کامل هستند .

 شکری افزود : همچنین اکیپ های راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی جهت نظارت بر اجرای بهینه تردد و برگزاری مراسم پیاده روی اربعین به پایانه مرزی مهران اعزام شده اند.

 وی گفت : طرح نظارت بر مجتمع های خدماتی رفاهی نیز جهت رفاه زائران بویژه زائرین کشور های خارجی که از طریق پایانه مرزی بازرگان وارد کشورمان میشوند از اولویت خاصی برای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برخوردار است و کارشناسان و بازرسین این اداره کل با جدیت تمام بر آمادگی کامل این مراکز نظارت دارند.

 شکری ادامه داد: برگشت زائران بصورت پس کرانه ای خواهد بود به این صورت که زائرین استان ابتدا از پایانه مرزی مهران به شهرستان کرمانشاه منتقل و از آنجا به شهرهای مقتصد خود انتقال می یابند.

 این مقام مسئول به زائرین اربعین توصیه نمود جهت صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل ( با توجه به بالا بودن هزینه حمل و نقل کشور عراق نسبت به ایران ) از همان پایانه مرزی که از کشور خارج شده اند به داخل کشور بازگردند.​مشخصات:
نظرات: *