پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر سه روزه به آذربایجان غربی


تعام، هم افزایی و اتخاذ رویکردی تخصصی و حرفه ای لازمه توفیق فعالان حمل و نقل جاده ای است

تاریخ انتشار: 1398/04/25


معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر سه روزه خود به آذربایجان غربی با کارکنان فعال در حوزه معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان دیدار کرد و گفت: تعامل، هم افزایی و اتخاذ رویکرد تخصصی و حرفه ای  باید در اولویت فعالان حمل و نقل جاده ای باشد چراکه این بخش بعنوان برنامه ریز ، ناظر و بررسی کننده و مولد فکر در فرآیندهایی است که منجر به کیفیت خدمات و ایمنی سیستم حمل و نقل  می شود و از این رو باید علم روز ، تجربه و انگیزه خدمت در کنار هم برای رضایت مندی و سلامت مردم مورد استفاده قرار گیرد.

مهران قربانی یادآور شد: ماحصل کاری همکارانمان در سراسر کشور تامین ایمنی ترددهای جاده ای، امنیت جانی و خلق ثروت مردم و توسعه اقتصاد جامعه است و همین امر اهمیت تلاش همکارانمان را برای عموم جامعه ملموس و محسوس کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه و حساسیت کلیه همکاران فعال در بخش معاونت های حمل و نقلی ادارات بر لزوم بهره گیری از تجربه های استان های موفق در حوزه تخصصی خود اظهار کرد: تفاوت در موفقیت و عدم موفقیت برنامه ها به چگونگی برنامه ریزی، ارزیابی ، ممیزیی و تولید فکر و فناوریهایی است که می تواند در رضایتمندی و سرنوشت مردم تاثیرگذار باشد.

این مقام مسئول با بررسی عملکرد کمیسیون ایمنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی یادآور شد: ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها باید در کمیسیون های ایمنی  نقش راهبری خود را ایفا نمایند که مستلزم  استفاده از بانک های اطلاعاتی تصادفات و انجام تحلیل  ها و برنامه ریزی و اولویت بندی اقدامات  ایمنی  راههای استان ها است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با قدردانی از تلاش های کارکنان فعال در بخش معاونت حمل و نقل جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در یکسال گذشته گفت: ظرفیت خوبی در همکارانم در این استان دیدم و چشم انداز  مناسبی با توجه به برنامه های ارایه شده متصور هستیم .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در این دیدار با بیان اینکه این استان دارای سهم بیش از چهار درصدی در جابجایی کالا و ناوگان باری و سهم ۲۳ درصدی از کل پایانه های مرزی رسمی کشور است، گفت: مهم‌ترین گذرگاه زمینی ایران به کشور ترکیه و درحقیقت دروازه ورود کشور به اروپا در این استان قرار دارد که همواره در رتبه های اول تا سوم‌در زمینه صادرات و واردات، تردد مسافر و ترانزیت در بین پایانه مرزی زمینی کشور است.

ارسلان شکری با اشاره به فعالیت بیش از ۳۵ هزارنفر بعنوان راننده در بخش باری و‌مسافر در آذربایجان غربی یادآور شد: این استان به لحاظ کشاورزی بودن، دارا بودن آثار تاریخی ثبت جهانی، صنعت کنستانتره و‌معادن زیاد یکی از استان های مهم در زمینه حمل و‌نقلی محسوب می شود و همین‌امر گواهی راستین بر فشار کاری بالای همکاران تلاشگر در این بخش است.

وی از اعزام‌روزانه بیش از ۱۰۰‌دستگاه ناوگان باری به بنادر جنوب برای حمل کالاهای اساسی به مقاصد مختلف خبر داد و‌افزود: ارائه آموزش های تخصصی به فعالان بخش خصوصی این عرصه از برنامه هایی است که در جهت ظرفیت سازی برای افزایش توان بهش حمل ‌‌نقل جاده ای داخلی ‌‌بین المللی انجام می شود.

در ادامه این دیدار مشکلات، نقاط قوت و ضعف بخش حمل و‌نقل جاده ای بررسی و راهکارهای لازم در جهت بهبود و رفع نواقص و‌تقویت نقاط قوا ارائه شد.مشخصات:
نظرات: *