پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​تاکید مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی بر نقش آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تصادفات جاده ای

تاریخ انتشار: 1398/04/05

 در دومین جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بر نقش آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تصادفات جاده ای تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ، دومین جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها آذربایجان غربی در محل سالن جلسات سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری استان با حضور اعضا و با موضوع بحث و بررسی در خصوص برنامه جامع کاهش تصادفات جاده ای و برون شهری و ارائه برنامه و تمهیدات اعضای کمسیون درخصوص شروع سفرهای تابستانی برگزار شد.

 سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در این جلسه ضمن تاکید بر رصد با دقت بر نحوه اجرایی شدن مصوبات کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها گفت: ضروری است برنامه کاهش تصادفات در استان تدوین و از تمام ظرفیت دهیاری ها و شهرداری ها برای آموزش و فرهنگ سازی کاربران جاده ای استفاده شود.

پیمان آرامون با تاکید بر معماری راهها و لزوم تعبیه مجتمع های خدماتی و رفاهی و استراحتگاهها در مکان های مناسب برای آسایش کاربران جاده ای و مسافرین گفت: باید از فروش محصولات کشاورزی در حریم جاده ها ممانعت شده و فروش این محصولات به مکانهای امن انتقال یابد و نیز تردد تراکتورها در محورهای مواصلاتی استان ساماندهی و این وسایل نقلیه به علایم ایمنی و آشکار ساز مجهز گردد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این جلسه  با تاکید بر نقش آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تصادفات جاده ای بر نقش آموزش و پرورش و نیز صدا و سیما در این زمینه تاکید کرد و افزود : کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان بعنوان نهاد راهبر ایمنی باید داری قدرت و بودجه باشد .

 ارسلان شکری گفت : استفاده از تمام ظرفیت بخش خصوصی و تشکل های اجتماعی برای بهبود رفتارهای ترافیکی در استان بسیار ضروری است.

 وی تاکید کرد: باید برای همه اقدامات پیوست آماری و توجیهی ارائه  گردد و مشخص شود که اقدام تعریف شده بر چه اساسی بوده و به چه میزان تاثیر گذار خواهد بود.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به خط کشی ۳۰ کیلومتری ورودی شهر ها گفت : برای کاهش سرعت در محدوده ۳۰ کیلومتری افزایش گشت و حضور پلیس موثر تر از نصب تابلو  خواهد بود و البته در کنار این پیشنهاد در نصب تابلو هم اقدامات مهمی آغاز شده است.

 این مقام مسئول در پایان با اعلام آمادگی  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در محورهای مواصلاتی و در گشت های تلفیقی و همراهی پلیس راه با تمام توان، از سایر دستگاههای اجرایی عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان خواست با تامین خودرو در گشت های تلفیقی با پلیس راه همکاری لازم را داشته باشند.

 

گفتنی است در این جلسه مدیران و نمایندگان سایر دستگاههای اجرایی عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل راهها استان به ارائه  گزارش و شرح عملکردشان در خصوص موضوع جلسه پرداختند.​مشخصات:
نظرات: *