پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی عنوان کرد :


کاهش ۹ درصدی تلفات جاده ای برون شهری آذربایجان غربی در یکسال گذشته

تاریخ انتشار: 1398/02/12

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : تلفات ناشی از سوانح جاده ای در آذربایجان غربی در یکسال گذشته از کاهش ۹ درصدی حکایت دارد.

 به گزارش روابط عمومی ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام خبر فوق افزود : در سال ۹۶  تعداد تلفات برون شهری  ۴۱۰ نفر بود که  در سال ۹۷ با ۹ درصد کاهش به ۳۷۵ نفر رسید .

 ارسلان شکری گفت : شهرستان ارومیه در بازه زمانی اسفند ماه سال ۹۷ نسبت با ۳۸ درصدی کاهش تلفات تصادفات جاده ای بیشترین کاهش را در بین محورهای مواصلاتی استان به خود اختصاص داده است.

 شکری افزود : حتی یک تصادف منجر به فوت نیز دردناک و تاسف بار بوده و  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با تمام توان و امکانات در خدمت ایمن سازی جاده ها و محورهای مواصلاتی و حذف نقاط حادثه خیز در جهت ایمنی کامل ترددهای جاده ای است و در این خصوص اقدامات و مطالعات خوبی انجام گرفته است .

 این مقام مسئول ادامه داد : عوامل دیگری غیر از جاده در تصادفات موثر است از جمله عامل انسانی و نیز عامل وسیله نقلیه که لازم است در این موارد نیز تمهیدات و آموزشهای لازم و فرهنگ سازی انجام شود .

 وی مراجعه مرتب به مراکز معاینه فنی ، رعایت سرعت مطمئنه ، عدم خواب آلودگی  و صحبت با موبایل هنگام رانندگی ، رعایت  کامل قوانین و مقررات رانندگی و ... را از جمله اقدامات لازم برای کاهش تصادفات در جاده ها برشمرد.​مشخصات:
نظرات: *