پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​ارتقا ایمنی رویکرد اصلی اداره کل راهداری و حمل و‌نقل جاده ای آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1398/02/10

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی با تبریک هفته ایمنی حمل و نقل، ارتقا ایمنی را رویکرد اصلی این اداره کل عنوان کرد.

ارسلان شکری با بیان این مطلب گفت:این اداره کل با تمام توان خود در جهت ارتقا ایمنی در حمل و نقل گام برمی دارد تا شاهد دستیابی به مدینه فاصله اصلاح رفتار رانندگی در بین مترددین جاده ای باشیم.

وی ایمنی را موضوعی مرتبط با رانندگان و عابرین پیاده با رعایت قوانین و مقررات وضع شده دانست و اذعان کرد: این امر موجب سلامت مترددین جاده ای و حفظ جان با ارزش منابع مهم انسانی کشور می شود.

شکری وجود پنج پایانه مرزی زمینی رسمی و راههای ترانزیتی در مسیر این مبادی ورودی و خروجی اهمیت راههای درون استانی را افزایش داده و موقعیت خاصی را از وضعیت حمل و نقل جاده ای پدید آورده است، اظهارکرد:

ارتقا و اعتلای فرهنگ ایمنی و رعایت قوانین و مقررات توسط کاربران جاده ای عاملی موثر در جهت کاهش سوانح رانندگی به شمار می رود و هفته ایمنی حمل ‌‌نقل فرصت مغتنمی است تا موضوع ایمنی در تمام جامعه فراگیر شده و به اولویت کلیه کاربران جاده ای تبدیل شود.

وی ایمنی را ضرورت مهمی در امنیت حمل و نقل بار ‌مسافر نیز عنوان کرد و یاداورشد: در این راستا این اداره کل نسبت به توزیع رایگان کلاه ایمنی در بین راکبین موتورسیکلت، نصب شبرنگ آشکارسازی بربدنه ادوات کشاورزی در قالب طرح ایمنی این ادوات، ایمنی وانت بارها و برنامه های آموزشی در مدارس حاشیه راههای استان، ایمن سازی راهها، رفع نقاط حادثه خیز، اجرای روکش آسفالت در محورهای اصلی استان، اجرای خطکشی محورهای ارتباطی، نصب پلیس مجازی ‌و همچنین اجرای طرح گشت های مشترک و تشدید نظارت ها بویژه در محدوده ۳۰ کیلومتری ورودی و خروجی شهرها با هدف ارتقا آگاهی نسبت به ایمنی وسیله نقلیه و ارتقا فرهنگ رانندگی در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هوشمندسازی حمل و نقل جاده ای را از مهم‌ترین رویکردهای سازمان در بحث ارتقا ایمنی جاده ای عنوان کرد: فعالیت بیش از ۸۰ دستگاه دوربین نظارتی تصویری، دستگاه های تردد شمار و ۳۱ سامانه ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی استان تاثیربسزایی در  افزایش ایمنی در حمل و نقل و کاهش تصادفات جاده ای دارد.​مشخصات:
نظرات: *