پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​سیل ضرورت توجه ویژه به مهندسی ارزش را بیش از پیش اثبات کرد

تاریخ انتشار: 1398/01/20

مدیرکل جدید راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی بابیان اینکه از ابتدای دستور وزیر راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی اقدامات گسترده‌ای برای حل مشکلات جاده‌های استان لرستان داشته است، گفت: راهداری این استان 18 ماشین سبک و سنگین را توسط 5 کفی بخش خصوصی به محور دلفان اعزام کرده و این ماشین آلات در حال حاضر در این محورمشغول به فعالیت هستند.

ارسلان شکری ادامه داد : همراه این ماشین‌آلات 22 راهدار متخصص نیز شامل چند تیم ایمنی و تعمیر وارد دلفان شده‌اند.

وی بابیان اینکه راهداری آذربایجان غربی تا زمان بازگشایی محورها در استان لرستان مستقر خواهند بود گفت: بازگشایی محورهای استان‌ها عزم ملی و جدی می‌خواهد که خوشبختانه راهداری‌های استان‌ها اقدامات فوری و جدی در این خصوص انجام داده‌اند.

شکری گفت: در حال حاضر دبی سیل لرستان 126 میلی‌متر برآورد شده که این حجم از ورودی به این استان بی‌سابقه بود.

وی بابیان اینکه این سیل نشان داد باید توجه خاصی به علم مهندسی ارزش داشته باشیم، گفت: زمانی که مطالعات دقیقی در خصوص سازه‌ها و جاده‌ها انجام گیرد میزان آسیب‌ها رقم بسیار ناچیز خواهد شد که بر این اساس در استان آذربایجان غربی کمیته‌های بحران به‌صورت معمول برگزار می‌شود و ما بازدیدها روتینی از پل و سازه‌های جاده‌ای این استان داریم.

شکری بابیان اینکه باید سازه‌های راه‌ها موردمطالعه و آسیب‌شناسی مکرر شوند، گفت: مقاوم‌سازی یکی از اصول اصلی جاده‌ها است و غفلت از این مورد می تواند خسارت‌های متعددی را در طول سال ایجاد می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر سلامت پل‌ها و مسیرهای 12 هزار کیلومتری استان به‌صورت مکرر موردمطالعه قرار می‌گیرد.
مشخصات:
نظرات: *