پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​چراغ اداره کل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تمام طول شبانه روز در ایام نوروز روشن خواهد ماند

تاریخ انتشار: 1397/12/28

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از روشن ماندن چراغ اداره کل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تمام طول شبانه روز در ایام نوروز جهت خدمات رسانی بهینه به هموطنان روشن خواهد ماند.

ارسلان شکری در دومین جلسه کمیسیون ایمنی به دبیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با حضور معاون عمرانی استاندار و سایر مدیران کل ادارات عضو این کمیسیون در استان با بیان این مطلب افزود: درحال حاضر آمادگی کامل برای اجرای بهینه طرح نوروزی سال۹۸ به مسافران در این اداره کل وجود دارد و جهت ترددهای ایمن جاده ای نیز نسبت به نصب بیش از۳۰۰ بنر ایمنی در نقاط مختلف، خط کشی ۸۰۰کیلومتر از محورهای ارتباطی استان و چاله پرکنی و لکه گیری به میزان ۳هزار تن آسفالت اقدام شده است.

وی از پاکسازی و آماده سازی مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی برای استقبال از مسافران نوروز۹۸خبر داد و یادآور شد: کشیک های شبانه روزی در مرکز مدیریت راههای استان برقرار و آماده ارایه اطلاعات ترافیکی ‌وجوی به مسافران هستند و تمامی کارگاههای جاده ای به این مناسبت تعطیل شده است.


​وی از فعالیت نزدیک‌به ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در ایام‌نوروز به فراخور نیاز خبر داد و افزود: در ایام نزدیک به ۲۸۰۰ دستگاه انواع ناوگان عمومی مسافری حمل و نقل مسافران را برعهده دارند ‌و ۴۳۰۰ نفر راننده نیز در این بخش خدمات رسانی می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و‌نقل جاده ای آذربایجان غربی از پیش بینی افزایش ۱۲ درصدی تردد مسافران از پایانه های مرزی استان خبر داد و گفت: پایانه های مرزی بازرگان، سرو و تمرچین به صورت شبانه روزی و پایانه های مرزی رازی و پلدشت نیز تا ترخیص و پذیرش آخرین مسافر خدمات رسانی خواهند کرد و برای جلوگیری از اتلاف وقت مسافران نسبت به راه اندازی چهار گیت ورودی و خروجی و دو گیت اختصاصی ورود و خروج خودروی سواری در پایانه مرزی بازرگان راه اندازی شده و امکان پذیرش روزانه سه هزار مسافر وجود دارد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با رانندگان متخلف بویژه در ایام نوروز عنوان کرد:  در آستانه نوروز۹۸ عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در خط کشی و لکه گیری محورهای ارتباطی بسیار ارزنده و ستودنی است و امیدواریم مجموعه اقدامات موجب معرفی در خور و در شان شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی به مسافران باشد.

پیمان آرامون با تاکید بر سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری در خدمات رسانی بهینه برای مسافران داخل کشور و جلوگیری از خروج ارز گردشگری افزود: کاهش تصادفات و ایمن سازی محورهای ارتباطی با وجود محدودیت های اعتباری در سطح استان درحال انجام است.

وی ادامه داد: ۳۰کیلومتری ورودی شهرها و حوادث جاده ای مربوطه بعنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه های این کمیسیون مورد توجه قرارگرفته و حضور و آماده باش کلیه ادارات عضو این کمیسیون در این محدوده بسیار ضروری است.

این مقام مسئول افزایش کنترل های پلیس راه در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدود جاده ها با هدف جلوگیری از تصرف به منابع ملی و اراضی کشاورزی در ایام تعطیل را خواستار شد.

در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون گزارشی از اقدامات ایمنی انجام شده در جهت افزایش ایمنی ترددهای جاده ای در ایام‌نوروز را تشریح کردند.​مشخصات:
نظرات: *