پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​در ده ماهه گذشته از سال جاری


مراجعه بالغ بر ۳۷ هزار وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی استان

تاریخ انتشار: 1397/12/01

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه نزدیک به ۳۷ هزار انواع وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی و مکانیزه آذربایجان غربی مراجعه کردند.

 به گزارش روابط عمومی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه  ۳۷ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین  از جمله انواع کامیون، بارگیر، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس جهت تست و معاینه فنی به مراکز معاینه فنی و مکانیزه استان مراجعه نمودند .

 ارسلان شکری گفت: از نزدیک به ۳۷ هزار انواع وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان بیشتر از ۳۵ هزار خودرو از معاینه فنی قبول و نزدیک به ۲ هزار خودرو نیز از آزمایش ها و تست مراکز معاینه فنی رد شدند

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد : معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی از نظر ایمنی سفرهای جاده ای برخوردار بوده و بویژه در اتوبوس ها و مینی بوس ها این معاینات با جدیت و پیگیری کارشناسان فنی دنبال میشود..

 شکری گفت: در معاینات فنی مواردی همچون میزان آلایندگی، میزان آلودگی صوتی، ترمزها، نور چراغها، فرسودگی بیش از حد خودرو، باک غیر استاندارد و آج لاستیک ها تست می شود .

وی گفت: عمل نکردن صحیح سیستم ترمز بیشترین علت ردی معاینه فنی در اتوبوس ها و مینی بوس ها بوده و آج لاستیک و میزان آلایندگی و تست سرعت نیز از دلایل دیگر عدم قبولی این وسایل نقلیه در معاینات فنی است.

 ین مقام مسئول در پایان از صاحبان شرکتهای حمل و نقل کالا و مسافر و رانندگان وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین خواست ضمن اینکه خود ایمنی وسیله نقلیه خود را بصورت مرتب تست و کنترل می کنند و تمام موارد ایمنی را در نظر میگیرند حتما جهت کنترل بیشتر به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده و از سالم و ایمن بودن وسیله نقلیه خود اطمینان بیشتری حاصل کنند .​مشخصات:
نظرات: *