پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی:


لکه گیری و روکش آسفالت ۳۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی از سال آینده

تاریخ انتشار: 1397/10/24

 دیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده ۳۰۰ کیلومتر از محور مواصلاتی استان لکه گیری و روکش آسفالت خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام خبر فوق افزود: در ۹ ماهه نخست سال جاری نزدیک به ۱۱۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان با اعتباری بالغ بر ۳۷۲ هزار و ۷۷۰ میلیون ریال لکه گیری و روکش آسفالت شده‌اند.

ارسلان شکری با بیان اینکه بیشترین روکش آسفالت جاده‌ای استان در محورهای مواصلاتی شهرستان ارومیه با نزدیک به ۳۹ کیلومتر بوده است، افزود: در شهرستان ارومیه راه‌های روستایی دارغالو، جانوسلو، گلمرز، الیاس‌آباد و محمودآباد به مبارک‌آباد ، راه‌های اصلی ارومیه به اشنویه ، محور ارومیه به تبریز و راه ‌های فرعی چهارده شهید - راژان - زیوه و انهر - سه‌راهی چهارده شهید  لکه گیری و روکش آسفالت شده‌اند.

شکری  با اشاره به اینکه پس از ارومیه بیشترین میزان روکش آسفالت در سلماس با نزدیک ۱۴ کیلومتر  بوده است، ادامه داد: شهرستان های ماکو، میاندوآب، سردشت، نقده، خوی، مهاباد، چایپاره، اشنویه و پیرانشهر نیز از دیگر شهرهایی بودند که امسال عملیات روکش آسافت در برخی محورهای آن انجام شد.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی  با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال از حدود ۱۱۰ کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت جاده‌های استان ۲۷ کیلومتر و ۷۰۰ متر آن مربوط به راه‌های روستایی بوده است، عنوان کرد: همچنین از این میزان یک کیلومتر و ۷۰۰ متر مربوط به آزاد راه‌ها، ۱۳ کیلومتر و ۱۳۵ متر مربوط به بزرگراه‌ها و بقیه مربوط به راه‌های اصلی و فرعی آذربایجان‌غربی است.

 این مقام مسئول در پایان با اعلام اینکه تمام تلاش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی فراهم نمودن جاده هایی مساعد و ایمن برای مسافران و رانندگان است، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده نیز به ترتیب نیاز و الویت ۳۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان لکه گیری و روکش آسفالت خواهد شد .​مشخصات:
نظرات: *