پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی


امسال ۲۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانی بین شهری استان افزوده شد

تاریخ انتشار: 1397/10/17

 رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از افزوده شدن ۲۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانی بین شهری استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : در جهت توسعه و تکمیل ناوگان مسافربری بین شهری از آغاز سال جاری تا کنون ۲۵ دستگاه اتوبوس بین شهری به ناوگان اتوبوس رانی بین شهری در استان اضافه شده است .

امیر خیراندیش افزود : در حال حاضر ۶۷۰ دستگاه اتوبوس بین شهری در استان آذربایجان غربی فعالیت میکند که بیشترین تعداد آن در شهرستان ارومیه  با بالغ بر ۲۱۰ اتوبوس فعال است .

خیراندیش گفت : با توجه به نیاز مردم و عرضه و تقاضا نسبت به تکمیل و صدور مجوز فعالیت برای ناوگان جدید اقدام میگردد که این مجوز بنا به تشخیص انجمن صنفی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شرکتهای  حمل و نقل مسافر صادر میگردد اما برای خارج از استان بغیر از تبریز نیاز به مجوز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیست .

رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در پایان با اشاره به اینکه ناوگان اتوبوس رانی بین شهری استان یکی از امن ترین ناوگان های اتوبوس رانی بین شهری در کشور است، گفت: ناوگان اتوبوس رانی بین شهری آذربایجان غربی به طور متوسط روزانه ۱۲هزار مسافر را جابجا میکند که خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون فوتی بابت تصادفات این ناوگان نداشته ایم  که همین امر در افزایش اعتماد عمومی به خدمات ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر تاثیر بسزایی داشته است.

وی نظارت مدیران فنی بر روند ایمنی و تجهیزات ایمنی ناوگان و نظارت کارنشاسان اداره کل بر عملکرد این مدیران فنی، برگزاری دوره های آموزشی و تعامل و همکاری مناسب بین اداره کل و پلیس راه را بخشی از عوامل موثر در ارتقاء سفرهای جاده ای با ناوگان حمل و نقل عمومی دانست.​مشخصات:
نظرات: *