پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پایانه مرزی رازی عنوان کرد:


در نقشه توسعه پایانه مرزی رازی علاوه بر حوزه مسافر برای حوزه کالا نیز تمهیداتی در نظر گرفته میشود

تاریخ انتشار: 1397/10/13

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به آذربایجان غربی و در بازدید از پایانه مرزی رازی خوی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشی به اجرای طرح های عمرانی بویژه در زمان مساعد بودن شرایط جوی گفت: تصمیم دو دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکیه بر گسترش حوزه فعالیت و مبادلات تجاری است که یکی از مهم‌ترین عوامل دستیابی به این مهم گسترش زیرساخت های تجارت بین دو کشور و تکمیل و توسعه پایانه های مرزی است .

شهرام آدم نژاد افزود : تاکید وزیر محترم راه و شهرسازی تکمیل پایانه مرزی رازی و راه اندازی تمام شکل های حمل و نقل شامل مسافری و باری از طریق این پایانه مرزی است که در این راستا ۷ کیلومتر از مسیر پایانه مرزی رازی تا اردیبهشت ماه سال آتی توسط اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اتمام و عملیات آسفالت آن نیز در سه ماهه اول سال آینده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی انجام خواهد شد .

آدم نژاد ادامه داد: قرارداد مشاور و پیمانکار ۲۹ کیلومتر از مابقی مسیر پایانه مرزی رازی نیز توسط وزارت راه و شهرسازی تا پایان دی ماه سال جاری به منظور تجهیز کارگاه به قصد فوریت ابلاغ خواهد شد تا عملیات عمرانی با مساعد شدن شرایط جوی آغاز شود.

وی گفت: مطالعات دو کیلومتر منتهی به مرز این مسیر نیز باید تا آغاز سال ۹۸ آغاز شود .

این مقام مسئول افزود : عملیات محوطه سازی  و سالن های پایانه مرزی رازی هم باید بعد از مساعد شدن شرایط جوی سرعت پیدا کند و در طرح نقشه توسعه این پایانه مرزی علاوه بر بخش مسافری، بخش کالا نیز که از مطالبات تاجرین و فعالان این بخش است، مورد توجه قرار خواهد گرفت .

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: درنظر است اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به فراخوان به سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد مجتمع رفاهی در این مسیر اقدام نماید، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در  داخل  پایانه مرزی نیز از دیگر برنامه ها را شامل می شود .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در این بازدید با بیان اینکه ۲۲ درصد از پایانه های مرزی کل کشور در استان آذربایجان غربی قرار دارد، گفت : در حال حاضر حدود ۵۵ میلیارد تومان پروژه عمرانی  در پایانه های مرزی استان در حال اجراست.

ارسلان شکری گفت : فاز اول پروژه توسعه و ساخت پایانه مرزی رازی به طور کامل به اتمام رسیده و عملیات اجرایی فاز دوم هم بزودی آغاز خواهد شد

وی ادامه داد : پایانه مرزی رازی دومین پایانه استان از لحاظ میزان تردد مسافر است بطوریکه یک چهارم مسافر در استان از طریق این مرز انجام میگیرد .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن قدردانی از فرماندار شهرستان خوی در آزاد سازی حریم این پایانه از آمادگی کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی برای ایمن سازی ، روکش آسفالت و بهسازی محور پایانه مرزی رازی خبر داد .​مشخصات:
نظرات: *