پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی عنوان کرد :


تامین و نگهداری روشنایی 143 کیلومتر از محورهای برون شهری استان

تاریخ انتشار: 1397/10/09

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تامین و نگهداری روشنایی 143 کیلومتر از محورهای برون شهری استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتبارات فعلی 143 کیلومتر از محورهای برون شهری استان دارای روشنایی دایمی است که پیوسته تحت نظر و بازرسی و رفع معایب قرار می گیرد.

ارسلان شکری افزود: بر اساس قانون رسالت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تامین روشنایی در نقاط پرحادثه و گردنه ها و محورهای کوهستانی است و درتمام جهان روشنایی کل محورها و جاده های برون شهری قانون و مرسوم نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در خصوص روشنایی محور شهید کلانتری گفت : یک تفاهم نامه بین استانداری آذربایجان غربی و شرکت توزیع برق  استان برای تامین روشنایی 5/17 کیلومتر از این محور که شرکت ساخت و توسعه راهها پیگیری آن را به عهده دارد، منعقد شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی جهت آسایش و امنیت مسافران و رانندگان محترم آمادگی کامل برای هر نوع همکاری جهت روشنایی در محورهای برون شهری استان را با شرکت توزیع برق دارد.

شکری با اشاره به اینکه در محورها و گردنه های کوهستانی و برف گیر و مه گیر نصب روشنایی ضرورت دارد، گفت: بهبود سیستم روشنایی آسایش بصری را افزایش داده و خستگی چشم را کاهش میدهد و درنتیجه از ایجاد خواب آلودگی و تصادفات میکاهد همچنین در نقاط حادثه‌خیز روشنایی ‌به صورت نقطه‌ای نصب می‌شود که با توجه به وجود بریدگی‌ها و تقاطع ها چراغ‌های چشمک‌ زن و دید در شب نصب میگردد که نقش بسزایی در آشکارسازی نقطه پر حادثه دارد.​مشخصات:
نظرات: *