پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​آیین گرامیداشت هفته حمل ‌نقل، رانندگان و‌راهداری در آذربایجان غربی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/09/28


در آیینی که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداری با حضور سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی و جمعی از مدیران ، کارکنان و فعالان حوزه حمل ونقل برگزار شد با اهدای لوح از نمونه های راهداری و حمل ونقل استان تجلیل شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این آیین  با تبریک هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با اشاره به فعالیت نزدیک به سی و پنج هزار راننده شناسنامه دار در بخش حمل و‌نقل جاده ای استان و‌یک هزار راهدار گفت: این ایثارگران خانواده ای بزرگ‌را برای خدمت رسانی به مردم عزیزمان تشکیل داده آمد که عزم آنان خدمت رسانی کیفی و جلب رضایت عمومی است.

ارسلان شکری با بیان اینکه سالانه افزون‌ بر ۱۲ میلیون تن کالا و ۱۲ میلیون نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای عمومی استان جابجا می شود یادآور شد : رانندگان و شرکت های حمل و نقل یکی از مهم‌ترین حلقه های زنجیره اقتصادی هستند که ارج نهادن به مقام و تلاش های آنان باید همیشگی باشد .

وی با بیان اینکه درحال حاضر بیش از ۲۲هزار انواع وسیله نقلیه باری و مسافری عمومی در استان فعالیت دارند، اضافه کرد: ۱۷مجتمع خدماتی و رفاهی و مرکز مدیریت راههای استان نیز از مهم‌ترین بخش های هستند که به صورت نرم افزاری و‌سخت افزاری حمل و نقل آسان، ایمن و بی دغدغه را برای مترددین جاده ای فراهم نموده اند.

این مقام مسئول از کاهش تلفات ناشی از سوانح رانندگی در محورهای ارتباطی استان خبر داد و یادآور شد: در خصوص توسعه سیستم های هوشمند حمل و نقل جاده ای اقدامات بسیاری خوبی در استان انجام شده است که از جمله می توان به فعالیت 40 دستگاه دوربین های نظارت تصویری در 40 نقطه مختلف در سطح استان، فعالیت 2 سیستم توزین در حال حرکت افزایش و راه اندازی 41 سامانه دوربین  ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان(82 دوربین) در 11 محور بصورت رفت و برگشت اشاره کرد.

شکری افزود: امسال روکش آسفالت ۶۰ کیلومتر از راههای استان با حضور معاون ریاست جمهوری به بهره برداری رسید و ۴۰ کیلومتر دیگر نیز آماده افتتاح است.

 

مدیرکل راهکاری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از در دست اقدام بودن طرح های مختلف آسفالت و بهسازی محورهای ارتباطی خبرداد و افزود:  پروژه تعریض و دو بانده کردن جاده ایواوغلی و بازرگان و تعریض ورودی شهرستان ماکو از جمله این پروژه هاست که نقش اساسی در ایمنسازی محور و سهولت ترددهای جاده ای خواهد داشت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور مایل است برای سهولت در اتمام این پروژه ها بصورت استانی - ملی و تامین قیر و آسفالت پروژه ها مشارکت نماید .

این مقام مسئول آذربایجان غربی را از نظر ترانزیتی و حمل و نقلی استانی مهم خواند و افزود: بهسازی و ساماندهی جاده‌های آذربایجان غربی از اولویت های این اداره کل به شمار می رود و نتیجه بخش بودن این اقدامات بی شک در توسعه همه جانبه استان تاثیربسزایی خواهد داشت.

وی گفت:طرح راهداری زمستانی آغاز شده و راهداران همچون همیشه برای کمک و امداد رسانی به مردم آمادگی کامل دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی در این مراسم با تبریک هفته حمل ونقل و راهداری به تلاشگران این عرصه گفت:کاهش حوادث ترافیکی با هم افزایی و همگرایی سازمان ها و نهادهای مسئول امکان پذیر می باشد که این موضوع از برنامه های مهم کاری شورای هماهنگی ترافیک استان قرار گرفته است.

 

پیمان آرامون افزود: ارتقاء صنعت حمل ونقل به عنوان یکی از ارکان توسعه در مجموعه برنامه ریزی استان مورد اهتمام مسئولان اجرایی قرار گرفته و با تاکیدات مقام عالی استان ، کاهش تصادفات جاده ای، گسترش شبکه راهها، افزایش ایمنی و حذف نقاط حادثه خیز جاده ای بطور جدی مورد اهتمام مدیران اجرایی است.

وی با اشاره به کاهش آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در جاده های استان افزود: درراستای تداوم آمار کاهشی جان باختگان حوادث رانندگی و ارتقاء کیفی جاده ها در قالب توافقات انجام گرفته با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای 220 میلیارد ریال برای آشکار سازی و حذف نقاط حادثه خیز اختصاص یافته است .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین اظهار داشت: در حوزه نگهداری از جاده ها و تامین اعتبارمورد نیاز برای مرمت و نگهداری از سالجاری معادل  2 الی 6 درصد اعتبارات حوزه ساخت به این موضع اختصاص می یابد.​مشخصات:
نظرات: *