پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​بازدید معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از محورهای مواصلاتی شمال استان آذربایجان غربی و پایانه مرزی بازرگان

تاریخ انتشار: 1397/09/08

در سفر یک‌روزه، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و هیات همراه از محورهای مواصلاتی شمال استان آذربایجان غربی و پایانه مرزی بازرگان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه مدیران کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی و نگهداری راه این سازمان از محورهای مواصلاتی شمال آذربایجان غربی و پایانه مرزی بازرگان بازدید کردند.

عبدالهاشم حسن نیا در جریان این سفر یک‌روزه با حضور در راهدارخانه قوشچی ارومیه و دیدار با راهداران این راهدارخانه بر آمادگی کامل راهداران برای اجرای طرح‌راهداری زمستانی و خدمات دهی کیفی به مسافران تاکید کردند.

وی با حضور در محل اجرای طرح خط کشی محور خوی - ایواوغلی عنوان کرد: اجرای طرح روکش و خط کشی ادامه این جاده به جهت ترانزیتی بودن ‌و قرار گرفتن آن در مسیر یکی از مهم‌ترین پایانه های مرزی زمینی کشور در اسرع وقت ضروری است.

حسن نیا یادآور شد: به دلیل اهمیت محور سلماس تا بازرگان و به دلیل حجم بالای تردد سازمان توجه ویژه ای به این محور دارد و نهایت همکاری خود را برای بهسازی این جاده خواهد کرد.

در ادامه این سفر رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با حضور در راهدارخانه مرکزی و ساختمان جدید در حال ساخت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان چایپاره ضمن دیدار با فرماندار این شهرستان دیدار و ایمنی و ارتقا شاخصه های کیفی جاده های مواصلاتی را  اولویت سازمان عنوان کرد.

این مقام مسوول همچنین ضمن بازدید از پروژه تعریض و دو بانده کردن جاده ایواوغلی - بازرگان و نیز تعریض ورودی شهرستان ماکو و دیدار با رئیس منطقه آزاد ماکو بر لزوم بهره برداری سریع از آن تاکید کرد و گفت: اتمام این پروژه ها نقش اساسی در ایمن سازی محور و سهولت ترددهای جاده ای خواهد داشت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور مایل است برای سهولت در اتمام این پروژه ها بصورت استانی - ملی و تامین قیر و آسفالت پروژه ها مشارکت نماید .

معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه این سفر با  حضور در پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اهمیت ویژه پایانه مرزی بازرگان به عنوان یکی از دروازه های ورود به اروپا و نقش مهم آن در تجارت و اقتصاد اظهار کرد:  پایانه مرزی بازرگان بزرگترین مرز ورودی به کشور است که نقش اساسی در کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در جریان این بازدیدها گفت: روکش آسفالت و خط کشی محور خوی - ایوغلی به طول سه کیلومتر و با اعتبار 30 هزار میلیون ریال آماده افتتاح است که با نصب علایم و ایمن سازی بزودی به بهره برداری خواهدرسید.

ارسلان شکری ادامه داد: بر طبق آمار روزانه ۳۷۰۰ نفر مسافر، ۷۸۳ دستگاه کامیون و ۲۵ دستگاه اتوبوس از پایانه مرزی بازرگان تردد می‌کنند .

وی با اشاره به پروژه های تکمیلی پایانه مرزی بازرگان افزود: مبلغ قرارداد پروژه های تکمیلی این پایانه ۱۵۷ میلیارد ریال است که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی عمده کارهای در حال انجام در پایانه مرزی بازرگان را اجرای بتن ریزی کف پارکینگ های ورودی مسافری، اجرای دیوار سنگی، عملیات ابنیه و بتن مسلح ، اجرای گاردریل و اجرای پیاده رو محوطه عنوان کرد.

 

معاون وزیر و رییس سازمان راهداری ‌‌حمل و نقل جاده ای و هیات همراه در پایان از قسمت های مختلف پایانه مرزی بازرگان بازدید و از نزدیک در جریان امور مربوط به این پایانه قرار گرفت.

مقام عالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین در دیدار با استاندار آذربایجان غربی بر اجرای طرح روکش، خط کشی و ایمن سازی محور ارومیه-سلماس-بازرگان، سه راهی ایواوغلی و‌سرشاخه کریدور مهم‌بندر امام -بازرگان   خبر داد.

حسن نیا در ادامه این دیدار برای اجرای طرح های آسفالت و ایمن سازی شهرستان ماکو تا خروجی این شهر،  پلدشت-مرگنلر و شوط به سمت سه راهی شوط که در حوزه منطقه آزاد ماکو قرار دارند، به صورت مشارکتی ملی-استانی قول مساعد داد.​مشخصات:
نظرات: *