پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​روند کاهشی تلفات مجموع محورهای برون شهری و روستایی در استان ادامه دارد

تاریخ انتشار: 1397/09/05

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از کاهش 7 درصدی تلفات مجوع محورهای برون شهری و روستایی در هفت ماهه اول سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت : درهفت ماهه نخست سال جاری در مجموع کاهش 7 درصدی تلفات ناشی از سوانح رانندگی در محورهای برون شهری و روستایی استان را شاهد هستیم.

ارسلان شکری ادامه داد: تعداد تلفات محورهای برون شهری در هفت ماهه نخست امسال 239 نفر بوده که با توجه به نسبت مدت مشابه سال قبل یعنی 275 نفر از کاهش 13 درصدی تلفات حکایت دارد.

وی افزود: در مهر ماه سال جاری تعداد تلفات محورهای روستایی 2 نفر بود که طبق آمار مدت مشابه سال قبل این تعداد 50 درصد کاهش را نشان میدهد.

شکری بیشترین تعداد تلفات مجموع محورهای روستایی و برون شهری در مهرماه سال جاری را در شهرستان میاندوآب با 7 نفر فوتی اعلام کرد و گفت: طبق آمار پزشکی قانونی در شهرستان ارومیه شاهد کاهش 40 درصدی تعداد فوتی ها در مقایسه با مهر ماه سال گذشته هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی یادآورشد: سامانه 141 اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی چراغ راهنمای رانندگان و مسافران در محورهای مواصلاتی استان است که میتوان قبل از سفر از وضعیت جاده ها با خبر شد.

 وی رعایت سرعت مطمئنه ، اطمینان کامل از عدم نقص و ایمنی کامل وسیله نقلیه و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را از الزامات تردد در محورهای مواصلاتی خواند و گفت: امید است با همکاری رانندگان، مسافرین و پلیس راه شاهد کاهش بیش از پیش آمار تلفات جاده ای در استان باشیم.​مشخصات:
نظرات: *