پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی


22 پل آذربایجان غربی در طرح تعمییرات اساسی پلهای بزرگ و ابنیه فنی راههای کشور قرار دارد

تاریخ انتشار: 1397/08/20

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: 22 پل در استان در طرح تعمییرات اساسی پلهای بزرگ و ابنیه فنی راههای کشور قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی، ارسلان شکری با اعلام این خبر گفت : عملیات عمرانی در چهار پل به طور صد در صد به اتمام رسیده که شامل تعمییرات اساسی پل قابلیق در سه راهی ایواوغلی مرند، تعمییرات اساسی پل هفته ( باند رفت ) در زیرگذر قولنجی خان تختی، تعمییرات اساسی پل انهر در محور ارومیه انهر سه راهی راژان و تعمییرات اساسی پل قیله لیق در محور خوی قوطو بوده و در نوزده پل دیگر عملیات عمرانی  در حال اجراست .

وی ادامه داد: از 22 پل، سه پل گلستانه و هاشم آباد ارومیه و پوش آباد اشنویه مربوط به احداث مجدد پل بوده و عملیات تعریض پل بالانج در محور ارومیه اشنویه نیز در دست اقدام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به نقش پل ها در ارتباطات جاده ای گفت :در کل استان 36 پل با دهانه 20 متر به بالا و 305 پل با دهانه بین 10 تا 20 متر وجود دارد که بیشترین تعداد این پل ها در محورهای مواصلاتی ارومیه و خوی قرار گرفته است.

ارسلان شکری در پایان افزود: با توجه به رسالت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در حفظ و نگهداری پل های ارتباطی محورهای مواصلاتی کشور در آذربایجان غربی نیز همواره توجه ویژه ای به این مقوله انجام میگیرد و همواره عملیات لایروبی و تنقیه پل ها و حفظ و تعمییرات آنها جزو برنامه های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان است.​مشخصات:
نظرات: *