پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​در نیمه اول سال جاری انجام گرفت


تردد نزدیک به 90 میلیون وسیله نقلیه درمحورهای مواصلاتی آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1397/08/03

به گزارش روابط عمومی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست سالجاری نزدیک به 90 میلیون وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که سهم خودروهای سواری و وانت 79 میلیون و سهم وسایل نقلیه سنگین افزون بر 11 میلیون است.

ارسلان شکری با بیان اینکه بیشترین تردد وسیله نقلیه در محور ارومیه به سلماس و کمترین آن در محور پلدشت به جلفا بود، ادامه داد : بیشترین تردد وسایل نقلیه سبک ( سواری و وانت ) و نیز وسایل نقلیه سنگین در محور ارومیه به سلماس بود اما کمترین تردد وسایل نقلیه سبک از مرز جلفا به سمت سه راهی ایواوغلی و نیز کمترین تردد وسایل نقلیه سنگین در محور مهاباد به پیرانشهر انجام شده است.

وی یادآور شد: در شش ماهه اول سالجاری متوسط سرعت ثبت شده وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان 75 کیلومتر بر ساعت بوده که محور ارومیه به رشکان بیشترین سرعتهای وسایل نقلیه و محور پیرانشهر به مرز تمرچین کمترین آن را به خود اختصاص داده اند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مستمر راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی جهت نظارت بر ایمنی محورهای مواصلاتی استان و همچنین حضور مداوم پلیس راه برای کنترل وسایل نقلیه ابراز امیدواری کرد محورهای مواصلاتی استان مکانی امن و ایمن برای تردد وسایل نقلیه البته با رعایت کلیه قوانین و مقررات توسط رانندگان باشد.​مشخصات:
نظرات: *