پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​راهداران و‌فعالان بخش حمل و‌نقل جاده ای رکن اصلی در تامین امنیت سفرهای جاده ای

تاریخ انتشار: 1397/07/28

 

مدیرکل راهداری و‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی راهداران و‌فعالان بخش حمل و‌نقل جاده ای را رکن اصلی در تامین امنیت سفرهای جاده ای عنوان کرد.

ارسلان شکری در جلسه شورای اداری اداره کل راهداری و‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با بین این مطلب افزود: قوت یافتن این دو بخش بی شک تاثیر مستقیم در تامین‌امنیت خاطر مسافران و مترددین از محورهای ارتباطی استان دارد و باید با تمام قوا برای بهبود کیفی این دو بخش تلاش شود.

وی با اشاره به تحقق مطالبات رانندگان و رفع مشکلات حمل و نقلی یادآور شد: از خرداد ماه سال جاری تاکنون شاهد اعتراضات و بیان مطالباتی از سوی رانندگان این بخش بودیم که خوشبختانه با تلاش دولت و تحقق بخشی از این مطالبات و برنامه ریزی در جهت تامین بخش دیگر آن آرامش به چرخه حمل و نقل بار برگشته است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی به یک کارگاه بارلندگی در حوزه حمل و نقل، راه و پایانه های مرزی تبدیل شده است، اضافه کرد: به زودی فاز نخست عملیات اجرایی پایانه مرزی رازی به پایان رسیده و برنامه ریزی می شود فاز دوم نیز آغاز شود.

مدیرکل راهداری و‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به رسالت بزرگ این اداره کل در زمینه راهداری زمستانی یادآور شد: آماده سازی ماشین آلات راهداری، راهدارخانه ها، ایجاد هماهنگی با دستگاههای مختلف در جهت اقدام به موقع در شرایط اضطرار برفروبی با هدف جلوگیری از هرنوع اختلال در جریان ترددهای جاده ای باید در دستور قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد که زمستان امسال از نظر برفروبی بهترین نتیجه کارنامه عملکردی ثبت شود و ادامه داد: تهیه پکیج های ماشین آلات راهداری، پیش بینی اقلام مورد نیاز مسافران احتمالی در راه مانده در زمان کولاک و راهبندان، لایروبی رودخانه ها، پل ها و ابنیه های فنی برای جلوگیری از سیل و خرابی باید هرچه سریعتر انجام گیرد.

این مقام مسئول خواستار تهیه برش استانی برای عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی در این بخش شد و گفت: صرفه جویی در منابع در اختیار، استفاده از توان بخش خصوصی وپیمانکاران برای بالا بردن راندمان کاری بویژه در زمان بحران می بایست در اولویت باشد،

در ادامه این جلسه معاونین و روسای ادارات شهرستانی و پایانه های مرزی شرح مختصری از عملکرد حوزه های مربوطه ارائه و‌در خصوص مسایل و مشکلات موجود تبادل نظر کردند​مشخصات:
نظرات: *