پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​ایمن سازی محورهای پرخطر و حادثه خیز ارومیه

تاریخ انتشار: 1397/07/04

رئیس  اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه از اجرای عملیات ایمن سازی محورهای پرخطر و حادثه خیز این شهرستان خبر داد.

صادق حبیب زاده در بررسی وضعیت راهها به محورها و گردنه های پرخطر شهرستان ارومیه  با اعلام این خبر گفت: گردنه قوشچی به طول 14 کیلومتر با 24 کیلومتر گاردریل در باند رفت و برگشت  و هم چنین 6 عدد چراغ چشمک زن و روشنایی به طول 14 کیلومتر ایمن سازی شد.

وی در تشریح عملیات اجرا شده در سایر گردنه ها اینچنین کفت: گردنه ایلانلو در محور ارومیه-مهاباد به طول دو و نیم کیلومتر با 5/4 کیلومتر گاردریل زنی و ایجاد روشنایی در کل مسیر و هم چنین گردنه جاده سرو به طول 4 کیلومتر با 3 کیلومتر گاردریل و نیز گردنه سد شهرچای  به طول سه و  نیم کیلومتر با اجرای 2 کیلومتر گاردریل ایمن سازی شد.

این مقام مسئول از آماده سازی محور شهید کلانتری و محور ارومیه-سلماس نیز خبر داد و افزود: به منظور برگزاری مسابقات تور آذربایجان با حضور ده تیم خارجی و طی مسیر از محورهای مذکور عملیات آماده سازی شامل عملیات چاله پرکنی،لکه گیری آسفالت ، اصلاح و مرمت سرعت گیرها ی غیراستاندارد طی هفته جاری انجام میگیرد.

حبیب زاده درخصوص تازه ترین عملیات خط کشی محورها توضیح داد: در قالب طرح اجرای خطوط جدید و احیاء خطوط امحا شده 13 کیلومتر خط کشی در طول محورها طی دو ماهه اخیر انجام گرفته است.

وی هدف از اجرای طرح خط کشی در مکان های ضروری در کلیه محورها را افزایش ایمنی محور،آگاهی دادن به کاربران راه بخصوص در زمان مه گیر بودن مناطق کوهستانی در شب با دید محدود،تفکیک باندهای رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده وسط، تصریح کرد: عملیات مذکور در راه روستایی الیاس آباد،جاده اشنویه بالاتر از دره قاسملو ،از ابتدای جاده اشنویه تا سه راهی غریب حسن، از اول جاده دریا تا کیلومتر چهار، ورودی چی چست ، راه روستایی غریب حسن ،بلوار امامزلاده و هم چنین راه روستایی آیدنلو انجام گرفته است.

رئیس اداره در ادامه این بازدید تهیه و نصب مسیرنمای قابل انعطاف در محور ارومیه-اشنویه به تعداد 50 عدد و اجرای میله ترافیکی در ایستگاه راه آهن به تعداد 20 عدد را گوشه ای از  اقدامات برشمرد.​مشخصات:
نظرات: *