پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​بازدید نماینده مردم شهرستان خوی در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی از پایانه مرزی رازی

تاریخ انتشار: 1397/06/17

نماینده مردم شهرستان خوی در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در جریان سفر یک روزه به این شهرستان از پایانه مرزی رازی و جاده منتهی به این پایانه مرزی بازدید کردند.

نماینده مردم شهرستان خوی در پایانه مرزی رازی با اشاره دو مرحله ای شدن فاز دوم طرح جامع این پایانه مرزی گفت: این پایانه مرزی مهمترین گذر مرزی برای تردد مسافران بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به شمار می رود و باید تمام تلاش خود را برای تسهیل تردد مسافران و کیفی سازی خدمات بکار گیریم.

کبیری با اشاره به انجام پیگیری های لازم در جهت نهایی شدن نقطه آغاز مرحله اول از فاز دوم طرح جامع پایانه مرزی رازی اظهار کرد: فاز دوم طرح با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان اجرایی می شود که درصورت عملیاتی شدن برنامه مدنظر برای ساخت و بهسازی مسیر منتهی به این مرز بی شک در رونق بخشیدن به این پایانه مرزی تاثیربسزایی خواهد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در ادامه این بازدید از اتمام عملیات ساخت مرحله اول طرح جامع پایانه مرزی رازی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مرحله از طرح تا نیمه مهرماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد شد.

ارسلان شکری ادامه داد: با توجه به هدفگذاری دو کشور ایران و ترکیه برای ارتقا مبادلات تا 30 میلیارد دلار در سال، تحقق این هدف نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم و تغییر در برخی مقررات و ضوابط است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحقق این میزان مبادلات بین دو کشور دوست و برادر باشیم.

وی یادآور شد: فاز نخست طرح جامع پایانه ومرزی رازی با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان انجام شده است.​مشخصات:
نظرات: *