پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​ایمن سازی محورهای ارومیه در قالبت عملیات راهداری

تاریخ انتشار: 1397/05/22

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه ازعملیات ایمن سازی در اکثر محورهای ارتباطی این شهرستان با اجرای عملیات راهداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه از اجرای عملیات گسترده راهداری در محورهای اصلی خبر داد و افزود: اجرای عملیات ترمیم و روکش آسفالت محور ارومیه-اشنویه از کیلومتر اول تا کیلومتر چهار و از کیلومتر 28 تا کیلومتر 35 با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال به پایان رسید.

صادق حبیب زاده حذف چندین نقطه حادثه خیز در محور ارومیه-مهاباد را بخشی از اقدامات راهداری با هدف ایمن سازی محورهای ارتباطی برشمرد و گفت: تسطیح و ساماندهی محدوده بریده های بلوار شهید فعال موجب حذف نقاط حادثه خیز این محور شده و هم چنین ساماندهی رمپ های ورودی و خروجی روستاهای محور ارومیه-مهاباد جهت جلوگیری از تصادفات در این محور انجام گرفت.

حبیب زاده ادامه داد: تسطیح و رگلاژ شانه های خاکی در 6 کیلومتر اول جاده مهاباد انجام گرفته و هم اکنون تا کیلومتر 40 در حال اجراست.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت بالای محور ارومیه مهاباد در بحث تردد عنوان کرد: شستشوی تابلو علائم در محور فوق به طول 24 کیلومتر و پاکسازی محدوده پلها و حاشیه پلها جهت آَشکارسازی ابنیه فنی تا کیلومتر 30 در محور فوق به اتمام رسید.

وی درخصوص پاکسازی و زیباسازی محور ارومیه مهاباد تصریح کرد: بخش اول عملیات پاکسازی و رفوژ میانی در 17 کیلومتر ابتدایی جاده مهاباد به اتمام رسیده و بخش دوم این عملیات از دیروز آغاز شده  و پیش بینی می شود تا پایان هفته آتی به اتمام برسد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه به رقابت راهداران در ایمن سازی محورها اشاره کرد و افزود: در همین راستا شستشوی تابلو علائم محور ارومیه-سلماس به طول 8 کیلومتر انجام شده و هم چنین اصلاح، مرمت و آشکارسازی دوربرگردانهای محور فوق توسط پرسنل و ماشین آلات خود اداره به اتمام رسید.

حبیب زاده با یادآوری بخش دیگری از عملیات راهداری در جاده اصلی انهر گفت: لکه گیری 5 کیلومتر اول جاده اصلی انهر به سمت سه راهی چهارده شهید به اتمام رسیده و عملیات روکش آسفالت به زودی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال آغاز می شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود از ساماندهی جاده امامزاده به روستای کشتیبان گفت: اداره راهداری شهرستان ارومیه آمادگی کامل خود را جهت ساماندهی و تعریض محور روستایی امامزاده به کشتیبان و هم چنین ارتقاء درجه راه روستایی به راه فرعی در صورت آزادسازی توسط دهیاران و شوراهای حوزه مربوطه اعلام میدارد.​مشخصات:
نظرات: *