پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​نشست مطبوعاتی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی به مناسبت روز خبرنگار


اصحاب رسانه بهترین مشاوران در خدمات رسانی بهینه به جامعه هستند

تاریخ انتشار: 1397/05/18

به گزارش روابط عمومی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی به مناسبت روز خبرنگار میزبان اصحاب رسانه های استان و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

 ارسلان شکری در این نشست خواستار انعکاس تلاش های شبانه روزی راهداران و رانندگان خدوم در جاده ها شد و با اشاره به اینکه 90 درصد از جابجایی کالا و مسافر از طریق شبکه حمل و نقل جاده ای انجام میشود، افزود این امر حکایت از لزوم توجه، نگهداری و ایمن سازی جاده ها دارد که در اولویت کاری سازمان است.

وی با بیان اینکه 5 پایانه مرزی رسمی در آذربایجان غربی فعالیت دارد، ادامه داد: پایانه مرزی بازرگان با اختصاص سهم 20 درصدی از مجموع ترانزیت جاده ای کشور یکی از پایانه های مرزی مهم در کشور به شمار می رود و این امر از جایگاه ویژه استان در بخش ترانزیت و حمل و نقل بین المللی حکایت دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از رتبه 11 کشوری آذربایجان غربی در بخش معابر برون شهری خبر داد و گفت:50 درصد از حدود 8000 کیلومتر راههای روستایی موجود در استان آسفالت است و با تامین اعتبارات لازم روکش آسفالت محورهای مواصلاتی با اولویت ورودی شهرها، ورودی و خروجی پایانه های مرزی و نقاط گردشگری اجرا می شود که بخشی از این طرح آغاز و در محورهای ارومیه اشنویه، شاهین دژ تکاب و تکاب تخت سلیمان رو به اتمام است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی از جایگاه ویژه ای در تکمیل کریدورهای ترانزیتی منطقه برخوردار است، ادامه داد: 35 نقطه پرتصادف و 9 نقطه مستعد تصادف  شناسایی و عملیات آشکارسازی این نقاط آغاز شده است که سه راهی دارلک با اعتباری در حدود یک و نیم میلیارد تومان از جمله این طرح ها محسوب می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود برخی سرعت کاهها در محورهای مواصلاتی استان افزود: این اداره کل با ایجاد سرعت کاه های متعدد در سطح محورهای مواصلاتی مخالف است و برای کاهش این سرعت کاه ها اقدام خواهد کرد .

این مقام مسئول یادآور شد: در چهار ماهه گذشته از سال جاری نزدیک به 5/3 میلیون تن کالا از مبدا اين استان به ساير نقاط كشور حمل شده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از رشد یک درصدی حکایت دارد که در این بین سيمان اولين و مهمترين كالاي حمل شده از مبدا اين استان را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابجایی نزدیک به 500 هزار نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل مسافر استان در چهار ماه گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر 40 دستگاه دوربین نظارت تصویری و 41 سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور و مرور جاده ای در استان فعال هستند.

 

شکری از اجرای طرح های عمرانی و توسعه به مبلغ 50 میلیارد تومان در پایانه های مرزی خبر داد و یادآور شد: این مبادی ورودی و خروجی و کیفی سازی خدمات در آن از اولویت های اصلی سازمان به شمار می رود و امیدواریم شاهد بهره برداری از آنها در آینده ای نزدیک باشیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایان گفت : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی با استقرار و آماده باش 68 باب راهدارخانه شامل 30 باب راهدارخانه ثابت، 14 باب راهدارخانه مرکزی و 24 مورد راهدارخانه سیار و استیجاری و با حدود 800 نفر پرسنل راهداری اعم از ستادی و راهدارخانه ها و 430 دستگاه  ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و با 68 اکیپ راهداری عملیاتی و 17 اکیپ گشت راهداری و امداد در خدمت مترددین از جاده های استان است.​

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تقدیر شد.مشخصات:
نظرات: *