پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​در راستای اجرای عملیات راهداری تابستانی


راهداران محورهای مرکز استان را کنترل می کنند

تاریخ انتشار: 1397/05/11

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه از استمرار اجرای عملیات راهداری تابستانی در مرکز استان و کنترل محورهای اصلی و فرعی توسط راهداران خبر داد.

صادق حبیب زاده با اعلام این خبر گفت: به منظور ارائه خدمات مناسب به مسافران و رانندگان و تحقق سفری سالم، تدابیر ایمنی برای مسافرت های تابستانی در قالب عملیات راهداری و راهسازی درحال اجراست که از جمله آن می توان به خط کشی، علف زنی، پاکسازی شانه های خاکی محورها، اصلاح و مرمت علائم ایمنی، خاکبرداری و چاله پرکنی در محورهای اصلی و فرعی اشاره کرد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه به ایمن سازی محور مهاباد در قالب عملیات متعدد اشاره کرد و افزود: عملیات خط کشی به طول 15 کیلومتر، علف زنی به طول 6 کیلومتر، پاکسازی و علف زنی  بلوار شهید فعال به طول 14 کیلومتر در محور مهاباد بخشی از اقدامات انجام گرفته است.

این مقام مسئول عملیات پاکسازی، اصلاح و مرمت علائم ایمنی در محدوده دوربرگردان های محور سلماس به طول 7 کیلومتر و همچنین اصلاح و تعویض شبرنگ ها و رنگ آمیزی پایه تابلوهای مسیرنما درمحور ارومیه-سلماس به تعداد یک هزار و 72 عدد (محدوده نوشین شهر تا گردنه قوشچی به طول 17 کیلومتر) را از اهم عملیات راهداری در این محور برشمرد.

وی در ادامه از ایمن سازی محور گردشگری بند نیز خبر داد و افزود: عملیات خاکبرداری و پاکسازی شانه خاکی جاده بند در محدوده پارکینگ به حجم 90 مترمکعب به پایان رسید.

حبیب زاده به اهمیت ایمن سازی محور ارومیه تا سیلوانا اشاره و گفت: با توجه به فصل برداشت محصولات زراعی و باغی از یکسو و تردد ادوات کشاورزی و حمل و نقل از سوی دیگر، ضرورت ایمن سازی در قالب عملیات چاله پرکنی محور ارومیه تا سه راهی چهارده شهید به طول 30 کیلومتر و از سه راهی چهارده شهید به سمت سیلوانا را دوچندان می کند.​ مشخصات:
نظرات: *