پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​ مراسم معارفه مديركل جديد راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان آذربایجان غربی برگزار شد

تاریخ انتشار: 1397/05/10

در مراسمي با حضور معاون حمل و نقل، مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی، مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری و حمل و نقل، مقامات و مسئولان و نمايندگان استان آذربایجان غربی، مديركل جديد راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان معرفي و از خدمات مديركل پيشين اين استان تقدير شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در اين مراسم معاون حمل و نقل اين سازمان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های سازنده مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: خدمت در ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای خدمت خالصانه و بی ریا به خلق خداست و این خدمت تعطیل ناپذیر است.

داریوش امانی با بیان اینکه بیش از 470 هزار راننده در بخش حمل و نقل کالا و  500 کانون تشکل‌های صنفی در سطح کشور فعالیت دارند، ادامه داد: سازمان به صورت مستمر مطالبات و درخواستهای صنفی و رفاهی رانندگان را پیگیری کرده و تاکنون نیز با همکاری سازنده دولت محترم بخش اعظم مشکلات رانندگان حل شده است.

وی یادآور شد: با توجه به احتمال آغاز تحریم‌های دولت مستکبر آمریکا توجه بیش از پیش به ترانزیت زمینی و عملکرد پایانه های مرزی در دستور کار قرار دارد که آذربایجان غربی در این بخش از جایگاه ویژه ای برخوردار است و قرارگیری پایانه مرزی بازرگان بعنوان مهمترین مرز زمینی ایران با کشور ترکیه در این استان نشان از پتانسیل بالای استان در  ترانزیت بین المللی است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ابراز امیدواری کرد مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بیش از گذشته درخشیده و نقش ارزنده ای در پیشرفت بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان داشته باشد.​

معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات مدیر کل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی بویژه در خصوص تکمیل و بهره برداری از پایانه های استان عنوان کرد: تکمیل پایانه مرزی پلدشت و اجرای عملیات عمرانی و توسعه پایانه های مرزی رازی و سرو از مهمترین اقدامات ارزنده ایشان در استان را شامل می شود که امیدواریم با توجه به سوابق درخشان مدیرکل جدید این روند توسعه ای در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه یابد.

تقی کهوریان گفت: با توجه به وسعت راههای استان و نیز وجود 5 مرز زمینی با سه کشور ایران، عراق و ترکیه و دستور معاون اول رئیس جمهور مبنی بر تامین کالاهای اساسی کشور مخصوصا در استانهای مرزی، آذربایجان غربی نقش عمده ای در تامین کالا های اساسی در کشور را دارد که توجه به حمل و نقل ایمن نیز از اساسی ترین ضروریات است.

این مقام مسئول بر لزوم ایجاد بزرگراه جهت دسترسی به پایانه های مرزی استان برای سهولت حمل و نقل کالا و مسافر تاکید کرد.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی هم در این با اشاره به وجود 5 مرز پایانه مرزی از 23 پایانه مرزی کشور در آذربایجان غربی اذعان داشت: این استان جایگاه مهمی در صنعت حمل و نقل کشور دارا است.

ابراهیم مبارک قدم با قدردانی از اقدامات و تعامل سازنده مدیر کل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای با ادارات زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی افزود: رفع 17 نقطه پرحادثه، نگهداری و ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان در قالب 2 هزار و 900 کیلومتر راه مواصلاتی جاده‌ای و بیش از 7 هزار راه روستایی از جمله اقداماتی است که ایشان در مدت تصدی گری خود انجام دادند و این کارنامه ستودنی است.

رئیس شورای حمل و نقل آذربایجان غربی ادامه داد:  آمار 5 سال اخیر نشان از کاهش یا ثابت ماندن آمار تصادفات دارد که مسائل آموزشی مهم‌ترین موضوع در این میان است که با آموزش رانندگان می‌توان به آن دست یافت.

مبارک قدم با اشاره به سوابق مدیرکل جدید در بخش راهداری اظهار خرسندی کرد که با مدیریت ایشان شاهد بهبود بیشتر بخش راهداری استان و به تبع آن حمل و نقل جاده ای استان باشیم.

مدیر کل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در این مراسم ضمن تشکر از همکاری و حمایت کارکنان این اداره کل در طول مدت مدیریتشان و نیز تعامل سایر مسئولین استانی و کشوری و در بین تشویق های مستمر و بی امان کارکنان این اداره کل گفت: استان آذربایجان غربی سهم 23 درصدی از مجموع پایانه های مرزی در کشور را دارد و در این بین20 درصد از ترانزیت کشور نیز اختصاص به پایانه مرزی بازرگان دارد.

عبدالحسین علی اکبری با اشاره به وجود 12 هزار کیلومتر انواع راهها در استان و تبدیل شدن آن به یک استان طولی و مهم در این بخش اظهار کرد: فاز اول پایانه مرزی رازی در هفته دولت افتتاح خواهد شد و فاز دوم آن نیز در مراحل انتخاب پیمانکار بوده و سالن مسافری پایانه مرزی سرو نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: از مهمترین چالش های بخش راهداری استان میتوان به گستردگی راهها و کمبود منابع مالی برای نگهداری راهها اشاره نمود که امید است با حمایت استاندار محترم و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور مشکلات مالی نگهداری و حفظ و ایمن سازی جاده های استان حل شود.

مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در ادامه این مراسم با بیان اینکه حمل و نقل یکی از اساسی‌ترین مولفه‌های اقتصاد است، گفت: با توجه به اینکه 90 درصد حمل و نقل کالا و مسافر از طریق جاده‌ها انجام می شود و دسترسی شهروندان به حمل و نقل ایمن، سریع، همراه با رفاه و آسایش نیازمند توجه و نگهداری و حفظ سطح خدمات راهها، بستر سازی برای ورود بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های حمل و نقل در حوزه ناوگان و توسعه راه و بنادر خشک و پارکهای پشتیبانی  و خدمات حرفه ای و البته ایمنی جاده ها و توسعه راههای هوشمند است.

ارسلان شکری ادامه داد: دسترسی به این اهداف در استان آذربایجان غربی همگام با سایر نقاط کشور نیازمند افزایش سطح علم و آگاهی و همدلی و همت خانواده بزرگ حمل و نقل جاده ای و راهداری و مسئولین است.

وی توجه به توسعه، آموزش، رفاه پرسنل زحمتکش و خدوم راهداری و حمل و نقل جاده ای، برقراری تعاملات بین انجمن های صنفی و پیگیری مطالبات این قشر زحمت کش از مجاری قانونی، برنامه ریزی و توجه به پایانه های مرزی استان به عنوان کانون توسعه ترانزیت و مبادلات اقتصادی را بخشی از برنامه های کاری اولویت دار ایناداره کل برشمرد و یادآور شد: استفاده از روشهای زودبازده و کم هزینه برای حذف نقاط پر حادثه استان و اجرای روکش های محورهای مواصلاتی و ابنیه فنی محورها بویژه راههای شریانی و ترانزیتی استان، توجه به روکش و بهسازی و ارتقا محورهای روستایی با توجه به دارا بودن حدود 2800 روستا در استان و 8000 کیلومتر انواع راه روستایی، برنامه ریزی و تدبیر جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و همچنین ناوگان راهداری نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در پایان این مراسم از خدمات و تلاش های مهندس عبدالحسین علی اکبری تقدیر و مهندس ارسلان شکری بعنوان مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی معرفی شد.مشخصات:
نظرات: *