پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​زیرساخت های توسعه خوشاکو فراهم می شود

تاریخ انتشار: 1397/04/30

 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه از بهسازی جاده ارتباطی و تکمیل راه روستایی خوشاکو تا پیست اسکی خبر داد.

صادق حبیب زاده گفت: به دلیل ظرفیت ویژه گردشگری در منطقه خوشاکو باید زیرساخت های رفاهی در این محل ایجاد شده تا بتواند پاسخگوی حضور گردشگران و علاقه مندان باشد.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحول اقتصادی و نیز جذب سرمایه گذاری ، تقویت و مناسب سازی راههای روستایی بسیار حائز اهمیت است،افزود: در همین راستا لکه گیری و چاله پرکنی راه روستایی خوشاکو با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 460  میلیون ریال به زودی آغاز می شود.

این مقام مسئول افزود: منطقه گردشگری خوشاکو یکی از مناطق مهم جذب توریست در استان آذربایجان غربی به ویژه شهرستان ارومیه به شمار می رود که با اجرای این پروژه ضمن کمک به اقتصاد منطقه، رفت و آمد گردشگران نیز در این مسیر تسهیل می یابد.

حبیب زاده در ادامه از اتمام دو پروژه دیگر راهداری نیز خبر داد و گفت: ترمیم و اصلاح آسفالت راه روستایی گلمرز و راه روستایی جانویسلو هر کدام به طول یک کیلومتر به اتمام رسیده و جمعیتی بالغ بر یک هزار و 125 خانوار روستایی از مزایای راه آسفالته مناسب بهره مند شدند.

ریس اداره  هم جنین از نصب و ساماندهی علائم ایمنی در محورهای روستایی نیز خبر داد  و گفت: روستاهای عربلو ،جاریحان،مرادکندی،اسلاملو و قشلاق میرزا علی با نصب 6  عدد تابلوی اطلاعاتی و شناسایی روستائی ایمن سازی شدند.

حبیب زاده نصب 6 ردیف سرعتگیر پلاستیکی در محل  تقاطع روستاهای آلمان آباد،کردلر و گلمان را یادآور شد و تصریح کرد: ضریب ایمنی تقاطع روستای آسایش در بخش مرکزی  نیز با نصب 6 عدد تابلو هشدار دهنده و کاهنده سرعت افزایش می یابد.

لازم به یاد آوری است از مجموع 608  روستای شهرستان ارومیه 77 درصد روستاها از راه مناسب آسفالته برخوردارند.​ مشخصات:
نظرات: *