پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​در جریان سفر یک روزه معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به آذربایجان غربی انجام شد:


بازدید از محورهای ارتباطی شهرستان های خوی، سلماس و عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی

تاریخ انتشار: 1397/04/21

 معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جریان سفر یک روزه به آذربایجان غربی از محورهای ارتباطی شهرستان های خوی، سلماس و عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی بازدید کرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جریان سفر یک روزه به آذربایجان غربی به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نمایندگان مردم شهرستان های سلماس و خوی، فرمانداران این شهرستان و سایر مسئولان محلی و استانی از محورهای ارتباطی شهرستان های خوی، سلماس و عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی بازدید و بر بهینه سازی امور و کیفی سازی خدمات تاکید کرد.

عبدالهاشم حسن نیا در این بازدید با اشاره به لزوم اجرای دستورالعمل نوسازی ۳ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل جاده ای در یک دوره ۵ ساله گفت: امیدواریم فعالان حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم بعنوان یکی از استان های مهم حمل و نقلی کشور با هدف کاهش میانگین عمر این نوع ناوگان، افزایش ایمنی ترددهای جاده ای و کاهش هزینه های نگهداری در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.

وی در خصوص برنامه های ایمن سازی محورهای ارتباطی شهرستان سلماس و خوی بعنوان بخشی از کریدور شمال به جنوب عنوان کرد: اجرای طرح های تقاطع های غیرهمسطح جهت ارتباط روستاهای مختلف و اتصال به شبکه راههای اصلی از سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت که امیدواریم نمایندگان محترم مجلس نیز در زمینه تخصیص اعتبارات در این بخش همراهی بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول همچنین با تاکید بر اهمیت روان سازی و سرعت بخشی ترددها از پایانه های مرزی اظهار کرد: شعار "پایانه های مرزی محل گذر است نه توقف" از مهمترین اولویت های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پایانه های مرزی است و اجرای طرح های مختلف عمرانی در این مبادی ورودی و خروجی از جمله پایانه مرزی رازی در همین راستا و به طور جدی در حال اجرا است.

 وی با اشاره به اجرای طرح های عمرانی به میزان ۵۰ میلیارد تومان در پایانه های مرزی آذربایجان غربی افزود: این حجم از سرمایه گذاری نشان از توجه ویژه به توسعه بخش مهم حمل و نقل جاده ای و بین المللی بعنوان یکی از مهمترین زمینه های توسعه اقتصادی است.

گفتنی است فاز نخست پایانه رازی با مبلغ قرارداد 81 میلیارد ریال و مدت زمان 16 ماه در حال انجام بوده و درحال حاضر از نظر فیزیکی 62 درصد و ریالی 64 درصد پیشرفت فیزیکی را داراست .

 براساس پیش بینی های انجام شده و روند پیشرفت فاز نخست پایانه مرزی رازی زودتر از موعد و در شهریور ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.​مشخصات:
نظرات: *