پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبرگزاری نشست هم اندیشی مدیریت اعلام بار در ارومیه

تاریخ انتشار: 1397/04/10

 نشست هم اندیشی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با مدیران شرکتها و رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل کالا با محوریت مدیریت اعلام بار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ، نشست هم اندیشی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با مدیران شرکتها و رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل کالا با محوریت مدیریت اعلام بار برگزار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این نشست ضمن برشمردن مطالبات و خواسته های رانندگان و شرکتهای حمل و نقل کالا  بویژخ مشکل حق بیمه و افزایش کرایه حمل کالا گفت: دولت 50 درصد حق بیمه رانندگان را تقبل و افزایش 20 درصدی نرخ کرایه ها را نیز ابلاغ کرده و با عنایات دولت محترم بیمه بازنشستگی و افزایش مستمری هم که از مطالبات رانندگان محترم بود، افزایش یافته است.

عبدالحسین علی اکبری بااشاره به افزایش نرخ لاستیک و سایر لوازم یدکی گفت: با تصمیم دولت وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شده است تا ارز دولتی در اختیار وارد کنندگان لوازم یدکی قرار دهد یا مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی را تامین نماید.

وی ادامه داد: مشکلات مطروحه از سوی فعالان حمل و نقل کالا مورد توجه قرار گرفته و مقرر شده است شرکتهای حمل و نقل فعالیتهای حمل و نقلی خویش را در قالب مشارکت در اعلام بار ادامه دهند تا با تمرکز رانندگان در یک محل از پراکندگی ایشان جلوگیری شود و از سویی دیگر برخی از مشکلات و مطالبات رانندگان از جمله بحث تامین بار، کرایه حمل و کمیسیون شرکتها به صورت مستمر و جدی رسیدگی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : تمامی شرکتهایی که در بحث کالا فعالیت دارند باید در پایانه اعلام بار مستقر شوند.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در این نشست خواستار جدیت بیشتر در انجام بهینه امور و به صفر رساندن تخلفات در این بخش شد و گفت:  تخلفات احتمالی شرکتها و رانندگان به صورت آنلاین بررسی شده و با رانندگان خاطی با جدیت کامل برخورد خواهد شد.

جعفر محمد زاده با اشاره به ارزیابی عملکرد هر هفته به تعداد 10 شرکت حمل و نقلی افزود: شرکت ها جهت صدور بارنامه موظف به انجام کار در دفاتر مرکزی خود هستند و در غیراینصورت متخلف شمرده می شوند.

در پایان جلسه رانندگان، نمایندگان و مسئولین شرکتهای حمل و نقل کالا درخصوص چگونگی عملیاتی شدن اهداف مورد نظر و تسهیل سازی فضای انجام کار به بحث و تبادل نظر پرداختند.​مشخصات:
نظرات: *