پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​سرعت بخشی به عملیات راهداری برای استقبال از مسافرین تابستانی در شهرستان ارومیه

تاریخ انتشار: 1397/04/07

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه ازانجام و سرعت بخشی به عملیات راهداری تابستانی  به منظور بهسازی و ایمن سازی  محورهای ارتباطی این حوزه خبر داد.

صادق حبیب زاده در جلسه بررسی نواقصات جاده ای به منظور اجرای هرچه بهتر طرح تابستانی سال 97 گفت: با افزایش تردد جاده ها در پی سفرهای تابستانی به منظور کاهش تصادفات احتمالی  و افزایش ضریب ایمنی تردد،عملیات ویژه راهداری توسط این اداره در حال انجام است.

وی با اشاره به عملیات نصب، اصلاح مرمت، ساماندهی تابلو و علائم در محورهای اصلی فرعی و روستائی کرد و افزود: 140 عدد تابلو علایم هشداردهنده اطلاعاتی در محورها و همچنین 8 مورد سرعت گیر آسفالتی در نقاط پرتصادف شناسایی  شده ، نصب و ایمن سازی شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه اصلاح دست اندازها و چاله ها، تعمیر شانه ها و کناره های راههای آسفالته، احداث راه انحرافی و موقت و انجام عملیات بازسازی قسمتهای تخریب راه را از عملیاتی برشمرد که در طول راهداری تابستانی به طور متناوب و مکررا اجرا می شود.

این مقام مسئول زمان آغاز عملیات اجرایی برای راهداری تابستانی را از 15 تیرماه تا پایان شهریور بیان کرد و خاطر نشان شد: در حال حاضر اکیپ های راهداری در سطح راههای حوزه استحفاظی و محورهای مختلف عملیات لازم برای رفع نقاط کور و پرتصادف، تسطیح و رگلاژ محورهای روستایی، شانه زنی و بوته زنی را انجام می دهند.

حبیب زاده گفت: پاکسازی و آزادسازی حریم جاده ها، موجب افزایش ایمنی تردد در راههای مواصلاتی شده و در ارتقای ایمنی استفاده کنندگان از جاده نقش بسزایی داشته و آمار تصادفات را به طور محسوس کاهش می دهد.

وی در بخش  دیگری از سخنان خود از تعیین 6 کارشناس فنی جهت نظارت و بررسی نواقصات جاده ای به منظور ایمن سازی محورها و بالا بردن سطح استاندارد مطابق با شاخص های استاندارد خبر داد.

حبیب زاده  با اشاره به اهمیت احداث پل در راه روستایی ایوعلی تصریح کرد: احداث این پل در مسیر راه روستایی با اعتباری بالغ بر 530 میلیون ریال از هفته آینده آغاز و پیش بینی می شود ظرف مهلت 2 ماه به پایان برسد.​مشخصات:
نظرات: *