پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی


​صدور بیش از 46 هزار برگ معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین در آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1397/03/19

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از صدور بیش از 46 هزار برگ معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین در سال 96 در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی عبدالحسین علی اکبری با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به 50 هزار  خودروی سنگین به این مراکز مراجعه کرده اند، افزود : از این میزان بیش از 46 هزار خودرو موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده اند.

وی با اشاره به فعالیت 6 مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در استان گفت : با توجه به میزان مراجعه خودرو به مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین در استان آمار مربوطه حکاین از رد 6 درصدی تست های انجام شده برروی این ناوگان است که تاثیربسزایی در افزایش سفرهای ایمن و جلوگیری از بروز سوانح بدلیل نقص فنی دارد.

علی اکبری از نظارت ویژه بر عملکرد مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین در استان خبر داد و یادآور شد: اقدامات لازم برای بروزرسانی این مراکز معاینه فنی و فعالیت آنلاین آن ها انجام شده است و در کنار این جهت جلوگیری از هرنوع بروز تخلف که منجر ناامنی وسایل نقلیه می شود، نسبت به تشکیل تیم های نظارتی متشکل از کارنشاسان مجرب اقدام شده است.

وی گفت : مراکز معاینه فنی نقش بسیار مهمی در بخش حمل نقل عمومی دارند و با هدف ارتقای ایمنی ، کاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودروها ، سنجش دقیق سالم بودن خودروها ، کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست فعالیت می کنند.​مشخصات:
نظرات: *