پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​اجرای نخستین زیرگذر عابر پیاده در بخش مرکزی شهرستان ارومیه

تاریخ انتشار: 1397/02/09

رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای ارومیه از مراحل پایانی اجرای عملیات زیرگذر عابر پیاده  در روستای قزل عاشق واقع در بخش مرکزی خبر داد.

صادق حبیب زاده به عملیات احداث زیرگذر فوق اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه به عنوان نخستین زیرگذر عابرپیاده با توجه به تردد بالا و کثرت عبور و مرور عابران در سطح منطقه  احداث و با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال در مراحل پایانی قرار دارد.

وی به اهمیت زیرگذر عابر پیاده اشاره کرد و افزود: امید است با اتمام این پروژه شاهد ایمنی بیشتر اهالی درمنطقه باشیم.

حبیب زاده از اجرای پروژه دیگری  در همین روستا خبر داد و  افزود: امروزه به منظور کاهش تعداد و شدت تصادفات و کاهش خسارتهای وارده ،طرح حذف نقاط پرحادثه بعنوان بخشی از سیستم مدیریت ایمنی اجرا می شود،لذا بر اساس مطالعات و اولویت بندی به عمل آمده ساماندهی و ایمن سازی تقاطع گنج آباد و قزل عاشق با هدف افزایش ضریب ایمنی به اتمام رسید.

این مقام مسئول از اختصاص اعتبار 2300  میلیون ریالی برای ایمن سازی این تقاطع  اشاره کرد  و یاد آور شد: اجرای دوربرگردانو نصب تابلوهای انتظامی و اخباری ،نصب چراغهای چشمک زن و ضربه گیر ایمنی  از جمله اقداماتی بود که در این تقاطع  واقع در کیلومتر 2    جاده سلماس صورت گرفته است.

حبیب زاده هدف از اجرای این طرح را بالا بدن ضریب ایمنی عبورو مرور دانشجویان برشمرد و گفت: با توجه به نزدیکی دانشگاه آزاد و عبور و مرور جمع کثیری از دانشجویان این تقاطع ساماندهی و ایمن سازی شد.

روستای قزل عاشق از توابع بخش مرکزی شهرستانارومیه با 697 خانوار جمعیتی بالغ بر 2875 نفر را درخود جای داده است.​مشخصات:
نظرات: *