پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​با حضور سفیر ایران در ترکیه و استاندار آذربایجان غربی


سالن موقت مسافری پایانه مرزی رازی به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار: 1396/11/27

با حضور سفیر ایران در ترکیه و استاندار آذربایجان غربی سالن موقت مسافری پایانه مرزی رازی در شهرستان خوی به بهره برداری رسید.

سفیر ایران در ترکیه در مراسم بهره برداری از سالن موقت مسافری پایانه مرزی رازی در شهرستان خوی که با حضور مسئولان ملی، استانی و محلی برگزار شد، با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع مهمترین رسالت و وظیفه مسئولان در تمامی بخش ها محسوب می شود، گفت: تکریم مسافران نیز در زمره وظایف مسئولان درخصوص تکریم ارباب رجوع قرار می گیرد که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل استانی به خوبی از عهده این وظیفه برآمده اند بطوریکه ساخت سالن موقت مسافری در پایانه مرزی رازی گواهی راستین بر این ادعا است.

محمد ابراهیم طاهریان ادامه داد: در ابتدای گشایش مرز رازی این حجم از تردد در پایانه مرزی رازی غیرقابل تصور بود بطوریکه در حال حاضر شاهد ترد سالانه یک میلیون نفر از پایانه مرزی رازی هستیم.

وی با اشاره به هدفگذاری دو کشور ایران و ترکیه برای برای ارتقا مبادلات تا 30 میلیارد دلار در سال اذعان کرد: تحقق این هدف نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم و تغییر در برخی مقررات و ضوابط است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحقق این میزان مبادلات بین دو کشور دوست و برادر باشیم.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم با بیان اینکه توجه به تمام استان و بررسی مشکلات و خواسته های همه مردم آذربایجان غربی مورد توجه قرار دارد، اضافه کرد: مایه خرسندی است که امکان افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی رازی در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شد تا تردد سهل برای مسفران رقم بخورد.

محمد مهدی شهریاری ادامه داد:  به مسائل و مشکلاتی که در زمینه های گمرکی و مرزها وجود دارد واقف هستیم و در همین راستا نیز هماهنگی های لازم با رئیس گمرک کشور و دبیر کمیسیون مشترک ایران و ترکیه و سفیر ایران در ترکیه انجام شده است و امیدوار به حصول نتایج مطلوب هستیم.

وی با اظهار امیدواری برای بهره برداری از طرح جامع پایانه مرزی رازی براساس زمان بندی انجام شده گفت: سالانه بیش از 3 میلیون مسافر از مرزهای استان عبور می کنند و دولت نیز در تلاش برای در اختیار قرار دادن امکانات بیشتر و بهتر به مردم بوده و همچنین حل معیشت، سوخت و راه اندازی بازارچه های مرزنشینان را نیز به صورت جدی پیگیر است.

فرماندار شهرستان خوی نیز با قدردانی از تلاش های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در اجرای سریع طرح ساخت سالن موقت پایانه مرزی رازی عنوان کرد: این سالن در بازه زمانی کمتر از 3 ماه ساخته و بهره برداری رسیده است که از تلاش و همت این مجموعه در خدمت رسانی بهینه و با کیفیت به مسافران متردد از پایانه مرزی رازی حکایت دارد.

در ادامه این مراسم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به پیش بینی تردد سالانه 200 هزار نفر از پایانه مرزی رازی در زمان گشایش این مرز اظهار کرد: این پیش بینی در حالیست که سالانه شاهد تردد نزدیک به یک میلیون مسافر از پایانه مرزی رازی هستیم و با هدف تسهیل این ترددها در بازه زمانی قبل از بهره برداری از طرح جامع این پایانه مرزی و پس از برگزاری جلسه ای با مقام عالی سازمان ساخت سالن موقت مسافری بصورت پیش ساخته با مساحت یک هزار مترمربع و اختصاص اعتباری افزون بر یک میلیارد و 250 میلیون تومان در دستور کار قرار گرفت.

عبدالحسین علی اکبری با بیان اینکه این ساختمان پیش ساخته به صورت موقت و با هدف کمک به تردد راحت و تکریم شأن و جایگاه مردم عزیزمان احداث گردید، یادآور شد: فاز نخست طرح جامع پایانه مرزی رازی نیمه نخست سال جاری و با حضور وزیر راه و شهرسازی و با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان کلنگ زنی شد که در حال حاضر نیز از 20 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و سال آینده نیز اجرای فاز دوم آن شامل ساخت سالن های مسافری و تجاری در 5500 مترمربع زیربنا و اعتبار 50 مییارد تومان پس از انتخاب پیمانکار آغاز خواهد شد.​مشخصات:
نظرات: *