پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

در برنامه ایستکلر سیمای مرکز آذربایجان غربی عنوان شد


​ایمنی اولویت در تمامی محورهای ارتباطی آذربایجان غربی است

تاریخ انتشار: 1396/10/09

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ایمنی را اولویت نخست این مجموعه در تمامی محورهای ارتباطی استان عنوان کرد.

ارسلان شکری با حضور در برنامه ایستکلر سیمای مرکز آذربایجان غربی با بیان این مطلب و در پاسخ به سوالات مردمی عنوان کرد: محدودیت های اعتباری مانع از اجرای تمامی طرح های مدنظر برای ایمن سازی جاده های استان و بهسازی روند ترددهای بین شهری است اما براساس اولویت این طرح ها نسبت به ایمن سازی نقاط پرحادثه و توسعه و بهسازی راهها اقدام می شود.

وی با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانی از 15 آبان ماه تا 10 فروردین سال آینده همگام با سایر نهادهای امدادی اظهار کرد: در در این طرح 800 نفر از پرسنل راهداری در قالب 68 اکیپ راهداری، 89 گردنه شبکه بین راهی و روستایی با 650 کیلومتر طول، 3 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی را با بکارگیری 430 دستگاه ماشین آلات راهداری زیرپوشش این طرح قرار می دهند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با متوسط ارزیابی کردن وضعیت راههای استان اذعان کرد: این ارزیابی ها باید براساس میزان ترافیک و تردد و اعتبارات اختصاصی انجام شود، به هرحال آذربایجان غربی بعنوان یک استان کوهستانی و درکنار توپوگرافی خشن و داشتن 5 پایانه مرزی و قرار گرفتن کریدورهای بین المللی در آن حائز اهمیت است و در آن توسعه در مباحث نگهداری و ساخت و توسعه باید مستمر و همیشگی باشد که برنامه ریزی های لازم نیز در اینخصوص انجام شده است.

شکری در خصوص تامین روشنایی خوی فیرورق بعنوان یکی دیگر از سوالات مردم اظهار کرد: تامین روشنایی طولی ممنوع است و براساس استانداردهای ملی و جهانی حرکت و هدایت ترافیک جاده ای با خط کشی و علائم انجام می شود مگر در نکته ای که فوق العاده حادثه خیز و مه گیر باشد، در تمامی نقاط پرحادثه و تقاطع های دارای نیاز نیز مجوزهای لازم جهت تامین روشنایی و نصب 3 الی 5 تیرک برق اخذ شده و در حال حاضر نیز برای تامین روشنایی 20 نقطه در حال مناقصه است.

وی از رو به اتمام بودن ساختمان تلفیقی راهدارخانه و پلیس راه سه راهی قره ضیاءالدین خبر داد و بخش دیگری از سوالات مردمی در خصوص وضعیت راهها و نحوه اجرای عملیات راهداری زمستانی را پاسخگو شد.​مشخصات:
نظرات: *