پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​نصب 26 دستگاه تردد شمار جدید در محورهای ارتباطی آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1396/10/09

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از نصب 26 دستگاه تردد شمار جدید در محورهای ارتباطی استان خبر داد.

آیدین رحمانی با اعلام این خبر افزود: امسال با نصب 26 دستگاه تردد شمار جدید، تعداد دستگاه های موجود به 88 دستگاه رسیده است که بهره برداری از آن ها برای مدیریت بهتر راهها تاثیربسزایی دارد و قابلیت ارائه اطلاعاتی همچون تعداد خودروهای عبوری، میانگین، بیشترین و کمترین سرعت وسایل نقلیه، فواصل میان خودروها و در حالت‌های خاص دسته بندی وسایل نقلیه به کلاس‌های مختلف را به کاربر داراست.

وی با بیان اینکه دستگاههاي تردد شمار در سال 89 بصورت آنلاين اطلاعات 10 دستگاه را به مرکز مديريت راهها ارسال مي کرد، اضافه کرد: از ارديبهشت سال 90 با همکاري سه شرکت اين تعداد به 24 دستگاه افزايش پيدا کرده است و امروز شاهد بهره برداری از 88 دستگاه تردد شمار هستیم که  اطلاعات مربوطه روزانه و بصورت آنلاين در سامانه ترافيک آنلاين راهها قابل مشاهده است.

وی سامانه های ترددشمار جاده ای را پله زیرین حمل و نقل هوشمند عنوان کرد و گفت: با بهره مندی از این سامانه ها نهادهای دولتی و غیردولتی، با داشتن آمارها و گزارش‌های مربوطه می‌توانند از سایر روش‌ها برای هوشمند سازی سامانه‌های ترابری استفاده کنند.​مشخصات:
نظرات: *