پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

در مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری عنوان شد


​عزم مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در جهت خدمت رسانی کیفی

تاریخ انتشار: 1396/09/30

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از عزم جدی و بی بدیل این مجموعه در جهت توسعه و خدمات رسانی کیفی خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با تبریک هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با اشاره به عملکرد 8 ماهه این اداره کل از فعالیت بیش از 16 هزار دستگاه وسیله نقلیه و 32 هزار راننده در بخش حمل و نقل جاده ای کالا خبر داد و گفت: در 8 ماهه اول سال 96 افزون بر 7/5 میلیون تن تن انواع محمولات با تعداد 571 هزار سفر از مبدا اين استان به ساير نقاط کشور حمل گرديدکه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 2درصد را نشان میدهد.

عبدالحسین علی اکبری با بیان اینکه در 8 ماهه سال 96 تعداد افزون بر 4 میلیون نفر در قالب 468 هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل مسافربری استان جابجا شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7درصد کاهش نشان میدهد، اضافه کرد: در این بخش اتوبوس 664 دستگاه مینی بوس 913 دستگاه، سواری 212 دستگاه با نزدیک به 4500 نفر راننده فعالیت دارند. 

وی با اشاره به عملکرد بخش حمل و نقل بین الملل افزود: تعداد مسافرین متردد از پایانه های مرزی در 8 ماهه 96 مجموعا افزون بر دو میلیون و 600 هزار نفر بوده که نسبت به مدت مشابه به سال گذشته 9/47 درصد افزایش را  حکایت دارد و تعداد ناوگان کالا متردد از پایانه مرزی در 8 ماهه سال جاری 225 هزار دستگاه بوده که نسبت به سال مشابه 11 درصد افزایش را نشان  میدهد.

این مقام مسئول از کاهش 5 درصدی تلفات ناشی از سوانح رانندگی در محورهای ارتباطی استان خبر داد و یادآور شد: در خصوص توسعه سیستم های هوشمند حمل و نقل جاده ای اقدامات بسیاری خوبی در استان انجام شده است که از جمله می توان به فعالیت 40 دستگاه دوربین های نظارت تصویری در 40 نقطه مختلف در سطح استان، فعالیت 2 سیستم توزین در حال حرکت افزایش و راه اندازی 41 سامانه دوربین  ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان(82 دوربین) در 11 محور بصورت رفت و برگشت اشاره کرد.

علی اکبری افزود: امسال 32 کیلومتر از راههای استان آسفالت شدند و با برنامه ریزی انجام شده و فراهم کردن تمامی مقدمات با آغاز سال جدید و فصل کاری پیش رو، عملیات روکش آسفالت 250 کیلومتر از راههای آذربایجان غربی اجرایی خواهد شد.

وی  از عملیات آسفالت ریزی ۸۰ کیلومتر از راه های روستایی استان نیز خبر داد و افزود: امسال از محل اعتبارات توازن منطقه ای ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که تا پایان سال عملیات آنها شروع خواهد شد.

این مقام مسئول آذربایجان غربی را از نظر ترانزیتی و حمل و نقلی استانی مهم خواند و افزود: بهسازی و ساماندهی جاده‌های آذربایجان غربی از اولویت های این اداره کل به شمار می رود و نتیجه بخش بودن این اقدامات بی شک در توسعه همه جانبه استان تاثیربسزایی خواهد داشت.مشخصات:
نظرات: *