پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​آغاز طرح راهداری زمستانی همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1396/09/11

همزمان با سراسر کشور طرح راهداری زمستانی در آذربایجان غربی از 15 آذرماه آغاز می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در گفتگو با بخش خبر صدای و سیمای استان با اعلام این خبر گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور از 15 آذر ماه آغاز و تا 15 فروردین ماه سال  آینده ادامه خواهد یافت.

عبدالحسین علی اکبری با اشاره به حضور مستمر اکیپ‌های راهداری در جاده‌های استان عنوان کرد: در طرح راهداری زمستانی 800 نفر از کارکنان این مجموعه در 67 نقطه از جاده های استان و در راهدارخانه های موقت و دائم مستقر خواهند شد و با اجرای عملیات برف‌روبی و شن و نمک‌پاشی از بروز مشکل برای شهروندان جلوگیری بعمل خواهند آورد.

وی یادآور شد: تاکنون 15 هزار تن نمک و 45 هزار تن ماسه جهت استفاده در راههای مواصلاتی خریداری شده است و 430 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و سبک نیز در این طرح مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه67 راهدارخانه در طول طرح زمستانی راهداری فعال است که در صورت نیاز به کاربران جاده‌ای خدمات‌رسانی امدادی و در صورت نیاز اسکان موقت انجام خواهد پذیرفت، ادامه داد: با حداکثر توان در خدمت مردم و تمامی مترددین جاده ای بویژه در فصل بارندگی هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود به رانندگان توصیه کرد: در 3 ماه آخر سال با توجه به برودت هوا برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک‌زن و جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفاء حریق را همراه داشته باشند.​مشخصات:
نظرات: *