پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​بازدید استاندار آذربایجان غربی از پایانه مرزی سرو

تاریخ انتشار: 1396/09/02

استاندار آذربایجان غربی از پایانه مرزی سرو بازدید و بر رفع برخی از موانع اجرای امور در این پایانه مرزی دستور مساعد صادر کرد.

استاندار آذربایجان غربی در جریان بازدید از پایانه مرزی سرو که با حضور جمعی از  معاونین استانداری و فرماندار ارومیه انجام شد، با اشاره به 24 ساعته شدن تردد در این مرز اظهار کرد: با شبانه روزی شدن ورود و خروج دراین مرز باید سازمانهای مربوطه در آن مستقر می شدند و  این امر باید هر چه سریعتر رفع و اقدامات لازم برای استقرار واحدها و سازمانهای مربوطه انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این جلسه با اشاره به ادغام 4 بازارچه استان در گمرک، گفت: بر اساس مصوبه دولت مقرر شده بازارچه مرزی رازی در گمرک رازی، بازارچه مرزی سرو در گمرک سرو، بازارچه مرزی ساری سو در گمرک بازرگان و بازارچه مرزی تمرچین در گمرک تمرچین ادغام شود که بر اساس این مصوبه تغییرات لازم در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به آمار ترددهای مرزی از این پایانه عنوان کرد: با هدف کیفی سازی خدمات و توسعه و رونق پایانه مرزی ساخت سالن مسافری در پایانه مرزی سرو آغاز شده است و در حال حاضر در حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عبدالحسین علی اکبری یادآور شد:  برای اجرای این طرح 121 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و در مدت زمان 25 ماهه به مساحت 4 هزار مترمربع به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه از 23 مرز زمینی فعال کشور 5 مرز در آذربایجان غربی قرار دارد، ادامه داد: آذربایجان غربی در این بخش جایگاه نخست در کشوری را به خود اختصاص داده است و همین امر از موقعیت ویژه استان به لحاظ ترددهای بین المللی حکایت دارد که با توجه به این جایگاه نسبت به اجرای طرح های عمرانی در پایانه های به صورت مستمر جهت ایمن سازی و تسهیل روند ترددها اقدام می شود.​مشخصات:
نظرات: *