پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​در برنامه باخش سیمای مرکز آذربایجان غربی عنوان شد


حل معضل ترافیک میدان میوه و تره بار ارومیه در دستور کار قرار دارد

تاریخ انتشار: 1396/08/24

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از در دستور کار قرار گرفتن حل معضل ترافیک میدان میوه و تره بار ارومیه با همکاری انجمن های صنفی و پلیس راهور خبر داد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در مصاحبه تلویزیونی با برنامه باخش مرکز آذربایجان غربی گفت: شرکتهای حمل و نقل کالا براساس ضوابط و مقرراتی اعلامی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تاسیس می شوند و بر این اساس میتوانند نسبت به تاسیس دفتر باریابی اقدام کنند اما حق صدور بار را ندارند.

امیر عشقی ادامه داد: اسفندماه سال گذشته ماده جدیدی به این قانون اضافه شد و بر اساس آن ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مجاز شدند بر حسب مقتضیات و شرایط زمانی و مکانی محل های تجمع و توزیع بار به برخی از شرکت های داوطلب برای صدور بار مجوز این فعالیت را صادر کنند که بر اساس پیشنهاد کارشناسان سازمان و تعامل با انجمن های صنفی، رانندگان و کارشناسان مربوطه این بخش از قانون نیز در در آینده نزدیک به مرحله عمل خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به مکاتبات متعددی که با پلیس راهور استان جهت حل معضل ترافیکی پایانه میوه و تره بار توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی انجام شده است، افزود: از نیروی انتظامی و پلیس راهور تقاضا داریم که نظارت خود را به این منطقه نه بصورت مقطعی بلکه بصورت مستمر انجام دهند.

وی در بخش دیگری از شرح اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به نامه نگاری اداره کل با انجمن های صنفی موسسات حمل و نقل کالا جهت جمع آوری و تعطیلی دفاتر غیر مجاز باریابی اشاره و عنوان کرد: امید است با بررسی و اجرای صدور مجوز به برخی از شرکتها جهت صدور بار این کار قانونی پیش رود.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در خصوص فعالیت کمیسیون ماده 12 این اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اذعان داشت: وظیفه این کمیسیون رسیدگی به تخلفات شرکتها است و در این ارتباط از ابتدای سال 96 تا کنون به 34 مورد تخلف رسیدگی و حکم صادر نموده است.

رئیس اداره حمل و نقل کالا برای حل معضل ترافیک میدان میوه و تره بار ارومیه تا  دو ماه آینده با همکاری کلیه نهاد های مرتبط  بویژه پلیس راهور ابراز امیدواری کرد.

 

 ​مشخصات:
نظرات: *