پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​امضای تفاهم نامه همکاری انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران و ترکیه

تاریخ انتشار: 1396/07/27

نشست  بررسی مشکلات صنعت حمل و نقل و لجستیک ایران و ترکیه با شرکت انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران و ترکیه برگزار شد.

این نشست با هدف توسعه همکاری های حمل و نقل و ترازینی با کشورهای همجوار و با حضور انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران و ترکیه برگزار و با امضای تفاهم نامه همکاری، طرفین بر ارتقاء همکاری های دو انجمن و ایجاد شرائط برابر و یکسان برای شرکت های حمل  نقل بین المللی دو کشور تاکید کردند.

این تفاهم نامه در نشست یک روزه و طی دیدار مشترک مسئولین انجمن های ایران و ترکیه در مرز بازرگان گوربلاغ به امضای دبیر انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران و رئیس هیئت اجرایی شرکت های حمل و نقل بین المللی ترکیه رسید و براساس آن دو انجمن متعهد بر روانسازی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی و رفع چالش های ناوگان جاده ای بین دو کشور و تردد از خاک یکدیگر و توسعه همکاری های لجستیکی فی مابین شدند.

طرفین در این نشست بر کاهش هزینه های حمل و نقل بر گسترش مذاکرات با دولت های هردو طرف برای رفع موانع و مشکلات حمل و نقلی تاکید کردند و همچنین در خصوص مشکلات سوخت، مسائل گمرکی، نحوه اجرای کنوانسیون تیر، زمان ترانزیت، مشکلات پارکنیگ و محمولات کامیون های ایرانی به تبادل نظر و گفتگو پرداختند و مقرر شد این نشست ها به صورت ادواری و به منظور توسعه و تسهیل همکاری های بین دو طرف ادامه یابد.​مشخصات:
نظرات: *