پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

وزیر راه و شهرسازی:


​مرز امن، اصلی ترین ضرورت توسعه همه جانبه است

تاریخ انتشار: 1396/04/22

​مرز امن، اصلی ترین ضرورت توسعه همه جانبه است

وزیر راه و شهرسازی مرز امن را اصلی ترین ضرورت توسعه همه جانبه کشور دانست و بر اهمیت جایگاه آذربایجان غربی بعنوان منطقه استراتژیک به لحاظ دارا بودن بیشترین مرز زمینی با ۳ کشور تاکید کرد.

عباس آخوندی در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی با بیان این مطلب افزود: در چند سال گذشته سرمایه گذاری های ویژه ای برروی مرزها جهت توسعه مبادلات کالا و تردد مسافر انجام شده و در این بین نیز طرح جامع پایانه مرزی رازی بعنوان یکی از اولویت های سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی همواره مورد توجه قرار داشته است.

وی با اشاره به سابقه تاریخی شهرستان خوی عنوان کرد: آغاز عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی در جهت توسعه زیرساخت های حمل و نقلی بستری است که حجم تجارت و توسعه بزرگتری را برای منطقه فراهم میکند و با توجه به تسهیلاتی که در قالب این طرح برای مسافران ایجاد خواهد شد امکان افزایش گردشگری و روابط انسانی بین دو کشور  بیش از پیش فراهم می شود تا بتوانیم تجارت برد_برد را از این مرز عملیاتی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تمرکز بر برنامه های توسعه ای در کل استان آذربایجان غربی را خواستار شد و افزود: هرکدام از شهرهای استان از ارزش خاص و منحصربفردی برخوردار هستند و این امر از ضرورت برنامه ریزی عملیاتی واصولی برای توسعه آن حکایت دارد.

این مقام مسئول با قدردانی از تلاش های مجموعه دست اندرکار در تامین امنیت مرزها اظهار کرد: از این امنیت ایجاد شده باید به نفع توسعه و بهره وری مرزها بهره لازم را برد.

وی با بیان اینکه اجرای عملیات ساخت طرح جامع پایانه مرزی با جدیت کامل مورد پیگیری وزارت راه و شهرسازی است، گفت: با برنامه های عمرانی پیش بینی شده، این مرز همچون مرز بازرگان شاهد توسعه و تحولات چشمگیری خواهد بود که ثمره این تغییرات در درآمدزایی برای کشور و ایجاد اشتغال پایدار در آینده نزدیک ملموس می شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی به زودی طرح آزادراه تبریز به بازرگان اجرا می‌شود و مسیر سه راهی ایواوغلی به سلماس نیز در اولویت برای بهسازی قرار دارد.

آخوندی منطقه غرب کشور را منطقه‌ای استراتژیک و مهم دانست و عنوان کرد: در یک بررسی که درباره کریدورهای حمل و نقل در ایران انجام شد، یکی از کریدورها که توجه ما را جمع کرد، کریدوری بود که از جنوب  و بندر امام آغاز شده و به مرز بازرگان ختم می‌شود، این کریدور یکی از مهم‌ترین کریدورهای کشور است و 17 درصد جمعیت ایران روی این کریدور قرار دارد و نزدیک ترین مسیر برای اتصال شمال به جنوب و خلیج فارس است.

در پایان این مراسم با فرمان وزیر عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی آفاز شد.​مشخصات:
نظرات: *