پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​نشست یکروزه دبیران ستاد نماز دستگاههای اجرایی استان در منطقه آزاد ماکو

تاریخ انتشار: 1396/04/17

نشست یکروزه دبیران ستاد نماز دستگاههای اجرایی استان دیروز در منطقه آزاد ماکو و در محل سالن جلسات پایانه مرزی بازرگان برگزار شد. 

رئیس ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی  ارزنده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، پایانه مرزی بازرگان و آقای فروزان رئیس منطقه آزاد ماکو به اهمیت دادن به نماز در دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: نماز باید سرلوحه تمام کارها باشد چرا که اهمیت دادن به نماز باعث حل سایر معضلات و مشکلات می شود و سرمنشأ خیر و برکت در دیگر امور است.

برزگر با بیان اینكه به جا نیاوردن نماز عامل هزاران بدبختی دنیا و آخرت است، عنوان كرد: اگر نماز جماعت با حضوربیش از 10 نفر برگزار شود ملائكه الهی‌ نمی‌توانند ثواب هر ركعت نماز جماعت را ثبت كنند و ارزش این عمل آن قدر بالا است كه خداوند فرمود اگر دریاها مركب، جنگل‌ها قلم، زمین و آسمان ورق و جن و انس نویسنده شوند ثواب یك ركعت نماز این جماعت را نمی‌توانند ثبت كنند.

وی افزود: هیچ وسیله ای مستحكم تر و دایمی تر از نماز برای ارتباط میان انسان با خدا نیست.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو نیز در ادامه این نشست با اشاره به برگزاری اولین مسابقات قرآن در سال 93 و استمرار هرساله آن تاکنون اظهار کرد: 200 نفر در اولین سال برگزاری این مسابقات شرکت کرده بودند با استمرار هر ساله آن شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان هستیم.

فروزان از روحانیون و ائمه جمعه منطقه آزاد ماکو برای همراهی  و همدلی با برنامه های فرهنگی تشکر کرد و افزود : جامعه و فرهنگ جامعه با نماز اصلاح می شود و نماز اصل و اساس حکومت اسلامی است . وی از آمادگی کامل منطقه آزاد ماکو برای اهداف و برنامه های ستاد اجرایی نماز استان خبر داد.

در این نشست قائم مقام ستاد اقامه نماز استان با ارائه پیشنهادی مبنی بر میزبانی منطقه آزاد ماکو  جهت برگزاری اجلاس سراسری ستاد اقامه نماز کشور، بر لزوم توجه به تفاهم نامه های ایجاد شده بین دستگاههای اجرایی برای نماز و اجرایی شدن آنها تاکید کرد.

اسماعیل زاده ادامه داد: تا آخر مرداد ماه امسال تمام تفاهم نامه های ملی و کشوری و وزارتی به تفاهم نامه های استانی و منطقه ای تبدیل می شوند تا قابلیت اجرایی در سطح استان و منطقه را داشته باشند.

در این گردهمایی شرکت کنندگان ضمن حضور در مزار شهدای بازرگان و ماکو از قسمتهای مختلف پایانه مرزی بازرگان از بازارچه مرزی منطقه آزاد ماکو نیز دیدن کردند. ​مشخصات:
نظرات: *