پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​مردم از مسیر جایگزین پل گلستانه تردد کنند

تاریخ انتشار: 1396/03/18

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه از تعیین مسیر جایگزین پل گلستانه خبر و بر عدم تردد مردم از پل مخروب پل گلستانه تاکید کرد.

صادق حبیب زاده با بیان این مطلب افزود: مردم برای رفت و به آمد به روستای گلستانه می توانند از دو مسیر جایگزین استفاده کنند که یکی از آن راه آسفالته دیزج سوسن آباد و گلستانه و دیگری راه خاکی دوکانه حلج و گلستانه است که از نخستین روزهای بعد از سیل و تخریب پل مذکور به اطلاع شهروندان رسید.

وی ادامه داد: پایه های اول و دوم پل بصورت کامل تخریب شده و قابلیت باربری خود را از دست داده و از طرفی نیز آبشستگی شدید در زیر فنداسیون ها و نشست بیش از اندازه در هنگام وقوع سیل رخ داده است، همچنین بدلیل کج شدن عرشه، محل نشیمنگاه دال بتنی بر روی پایه دچار خرابی شده و قابلیت بازسازی و بهره برداری دوباره ندارد که نیازمند ساخت دوباره ابنیه است.

این مقام مسئول اضافه کرد: ساخت مجدد پل گلستانه نیازمند 4 میلیارد تومان اعتبار است که به محض تامین آن نسبت به آغاز عملیات اجرایی اقدام خواهد شد اما تا آن زمان در صدد هستیم با اقدامات اورژانسی نسبت به جایگزاری سازه آهنی مشابه پل هاشم آباد برروی پل گلستانه اقدام کنیم تا امکان تردد امن مردم فراهم شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه یادآور شد: هرگونه تردد از این پل ممنوع اعلام شده است اما متاسفانه مردم با نادیده گرفتن پیام های خطر و از میان برداشتن موانع نسبت به تردد خطرناک از روی پل اقدام می کنند درحالیکه مسیرهای جایگزین و امن در این خصوص معرفی شده است.​مشخصات:
نظرات: *