پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​جاده را بخشنده کنیم

تاریخ انتشار: 1396/03/16

برای جلوگیری از بروز سوانح منجر به تلفات جانی باید با اجرای طرح های ایمن سازی جاده را بخشنده کنیم.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با بیان این مطلب افزود: راه سفره ای است که ما در مقابل مردم پهنکرده ایم و باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی به بهترین نحو حق میزبانی را به جا آوریم.

فروغ فاریابی با ابراز تاسف از روند رو به رشد تلفات انسانی ناشی از تصادفات در جاده های آذربایجان غربی گفت: براساس آمار پلیس راه تعداد تصادفات کم ولی تعدا تلفات بالا است که این امر از شدید بودن سوانح حکایت و باید با اجرای برنامه های فرهنگی رفتار رانندگان را اصلاح و با اجرای برنامه های سخت افزاری عامل جاده را در میزان شدت تصادفات حذف کنیم.

وی یادآور شد: در ایام نوروز امسال 19 درصد کاهش تلفات ناشی از سوانح در جاده های آذربایجانغربی را شاهد بودیم اما پس از پایان طرح این سیر نزولی به حالت عکس ادامه داشت که نیاز است با قوت بیشتری برنامه های نظارتی و کنترلی ایام نوروز را ادامه دهیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه سرعت عامل مهم در تلفات جانی ناشی از سوانح است، نصب و راه اندازی دوربین های ثبت تخلف جاده ای در آینده نزدیک می تواند در از بین بردن این عامل نقش بسزایی ایفا کند.​مشخصات:
نظرات: *