پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیجلسه ستاد اقامه نماز در اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1395/12/19

جلسه ستاد اقامه نماز به منظور بررسی وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیران دستگاههای مسئول برگزار شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی موضوع جلسه را بررسی مشکلات نمازخانه ها و مساجد بین راهی عنوان کرد و گفت:  هم اکنون 17 مجتمع خدماتی و رفاهی در جاده های استان فعال بوده و 18 باب نیز در حال ساخت هستند که بهره برداری از آن ها در افزایش تعداد نمازخانه های بین راهی و تسهیل دسترسی مسافران به این اماکن تاثیربسزایی خواهد داشت.

علی اکبری در ادامه افزود: در سطح استان 10 باب از نمازخانه های بین راهی زیر نظر این اداره کل و 17 باب نمازخانه در قالب مجتمع خدماتی رفاهی توسط بخش خصوصی مدیریت می شوند.

وی شرح وظایف ستاد اقامه نماز را نظارت بر نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی بین راهی، موظف کردن متصدیان نمازخانه ها به نگهداشت نمازخانه ها، کنترل گرمایش و سرمایش نمازخانه ها و مساجد بین راهی دانست و افزود:آنچه در اولویت کاری این ستاد است تجهیز مساجد و نمازخانه های بین راهی است.

علی اکبری اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم برای ادای فریضه نماز در جاده های آذربایجان غربی در ایام نوروز تدارک دیده شده که تجهیز و آماده سازی نمازخانه ها، موظف کردن متصدی نمازخانه ها به نگهداشت این اماکن، کنترل گرمایش و سرمایش نمازخانه ها و مساجد بین راهی از آن جمله است.

وی اظهار کرد: مهمترین اولویت ما در این بخش، تجهیز مساجد و نمازخانه های بین راهی است و در این راستا اعتبارهای لازم را نیز با همراهی بخش خصوصی اختصاص می دهیم.

علی اکبری از بازدیدهای مستمر دوره ای از  مجتمع های خدماتی رفاهی و مساجد در بین راه ها خبر داد و گفت: در کنار الزام برای ساخت نمازخانه در مجتمع های خدماتی رفاهی و مساجد در بین راه ها، بازدیدهای مستمر دوره ای نیز از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام می شود که در تمامی بازدیدها چک لیست هایی از وضعیت سرویس های بهداشتی و نمارخانه های بین راهی تکمیل و ارائه شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز در خصوص تجهیز مساجد ونمازخانه های بین راهی ،رستورانها، جایگاه های سوخت رسانی ،تفرجگاه ها ، آنرا نقطه عطفی دررفع مشکلات نمازخانه ها ومساجد بین راهی وتجهیز آنها برشمرد.

برزگری در این جلسه در خصوص ترویج و توسعه اقامه نماز با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) درخصوص اهمیت نماز و آثار آن در زندگی اخروی گفت: هیچ وسیله ای غیر از نماز انسان را به جایگاه الوهیت، خدامحوری و خدا خواهی نمی رساند.

وی ادامه داد: بنا بر منویات مقام معظم رهبری در پی آن هستیم که عمق و ژرفای اعتقادات دینی و مذهبی مردم به خصوص در امر نماز را گسترش داده و سبک زندگی انسان هایی را الگوسازی کنیم که ره توشه شان نماز است.

برزگری با بیان اهمیت و نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی گفت : با توجه به شرایط امروز جامعه و تأثیر نماز در خانواده و بخصوص جوانان ضروری است تا با فضا سازی مناسب و استفاده از امکانات فرهنگی و هنری لازم در گسترش فرهنگ نماز بیش از پیش تلاش نماییم.

 

 ​مشخصات:
نظرات: *