پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​بازدید نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی از طرح های راهداری و راهسازی شمال آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1395/11/20

نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی و معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از طرح های راهداری و راهسازی شمال آذربایجان غربی بازدید کرد.

نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی و معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جریان سفر دوروزه به آذربایجان غربی از طرح های راهداری و راهسازی شهرستان های ماکو، پلدشت، شوط و چالدران که با حضور مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی آذربایجان غربی انجام شد، از محورهای ارتباطی بین شهری و روستایی و امکانات و تجهیزات برفروبی و ماشین آلات راهداری و راهدارخانه های استان بازدید کردند.

در ادامه این بازدید نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در نشست های سه جانبه با فرمانداران شهرستان های ماکو، پلدشت و چالدران و نماینده مردم این شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی به بررسی وضعیت طرح های راهسازی و راهداری و مساکن مهر به تفکیک هر شهرستان پرداخت و با احصاء مشکلات موجود در این خصوص نسبت به رفع نواقص قول مساعد داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در جریان این بازدید با اشاره به انتقال معاونت راهداری از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: آذربایجان غربی پیشروترین استان در این ادغام به شمار می رود که با توجه به تزریق منابع مالی مناسب نسبت به تجهیز و تعمیر ماشین آلات راهداری اقدام و عمده مشکلات موجود در این ارتباط حل شده است.

عبدالحسین علی اکبری ادامه داد: با توجه به قرارگیری پایانه مرزی بازرگان بعنوان اصلی ترین گذرگاه زمینی ایران با اروپا و پایانه مرزی پلدشت در این منطقه اجرای طرح های راهسازی و بهسازی راههای موجود در مسیر ناوگان ترانزیتی و بین المللی متردد از این پایانه های مرزی در اسرع وقت ضروری است و از سال گذشته نیز جهت تسهیل روند ترددها نسبت به افزایش ظرفیت پذیرش و ترخیص ناوگان ترانزیتی از پایانه مرزی بازرگان اقدام شده است.

وی با اشاره به پروژه های در دست اجرا به افتتاح طرح جامع پایانه مرزی پلدشت در اردیبهشت ماه سالجاری با هزینه ای بالغ بر 350 میلیارد ریال اشاره و اجرای این طرح را عامل توسعه شهرستان پلدشت دانست.​مشخصات:
نظرات: *