پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​برگزاری همایش دو روزه فعالان بخش حمل و نقل کالای آذربایجان غربی در ارومیه

تاریخ انتشار: 1395/11/10

همایش دو روزه فعالان بخش حمل و نقل کالای آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

این همایش با هدف بررسی ضوابط جدید تاسیس و بهره برداری از شرکت های حمل و نقل کالا، بررسی مشکلات و آثار مثبت ساماندهی وانت بارها، تاکید بر اهمیت نظارت بر عملکرد مدیران فنی و آموزش سامانه جدید صدور بارنامه برگزار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در این همایش با بیان اینکه در 10 ماه گذشته از سال جاری افزون بر 8 میلیون تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل کالای استان جابجا شده است، افزود: این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل نزدیک به 13 درصد رشد را حکایت می کند که با توجه به تغییر جزئی در تعداد سفرها نشان از بهره ورتر شدن بخش دارد.

عبدالحسین علی اکبری ادامه داد: سیمان، چغندرقند و سنگ سنگبری به ترتیب در رتبه های نخست تا سوم عمده ترین کالاهای جابجا شده توسط ناوگان عمومی حمل و نقل کالای استان قرار دارند و در مجموع آذربایجان غربی سهم 5/4 درصدی حمل و نقل کالای کشور را دارا است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر شرکت های حمل و نقلی کالای استان به خرید ناوگان یخچالی تصریح کرد: با تجهیز بخش حمل و نقل کالای استان به ناوگان یخچالی و همکاری با صنایع بسته بندی می توان شاهد رونق این بخش باشیم.

این مقام مسئول ساماندهی وانت بارها را در جلوگیری از فرار بار و افزایش سودآوری شرکت های حمل و نقل کالا مهم ارزیابی کرد و افزود: نوسازی ناوگان یکی دیگر از عوامل مهم در بهره ورتر شدن بخش به شمار می رود و در این ارتباط اقدامات لازم با امضای تفاهم نامه فی مابین وزارت نفت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای نوسازی 65 هزار دستگاه انجام شده که از سال آینده به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی بر حذف حمل یکسرخالی ناوگان، ایجاد شبکه های اطلاعاتی مرتبط با مراکز تولید بار و استفاده از ظرفیت ناجا برای جلوگیری از فرار در جهت رونق بخش حمل و نقل جاده ای کالا و سودده شدن فعالان این عرصه تاکید کرد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز با ارائه گزارشی از عملکرد 10 ماهه گذشته از سال جاری یادآور شد: در ضوابط تاسیس و بهره برداری از شرکت های حمل و نقل کالا تغییراتی اعمال شده است که حذف ناوگان استیجاری، تغییر درجه بندی شهرستان های کشور با توجه به ملاحظات حمل و نقلی، حذف الزام ارائه ناوگان تحت پوشش در زمان تاسیس، وارد شدن شرایط تاسیس شرکت های وانت بار در ضوابط، تفویض اختیار به ادارات کل استانی در خصوص تغییر و یکپارچه سازی فعالیت شرکت های حمل و نقل شهرستان های همجواری بخشی از این تغییرات را شامل می شود.

امیر عشقی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از فرار بار اظهار کرد: در این زمینه باید شرکت های حمل و نقل و رانندگان نیز  به صورت جدی همکاری های لازم را داشته باشند تا از ضررده شدن بخش جلوگیری بعمل آید.

در ادامه این همایش آموزش های لازم در خصوص شرایط جدید مربوط به شرکت های حمل و نقل کالا، سامانه صدور بارنامه و چک لیست های توسط کارشناسان ارائه شد.​مشخصات:
نظرات: *