پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در آئین گرامیداشت هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی


توسعه بخش حمل و نقل جاده ای در اولویت است

تاریخ انتشار: 1395/09/30

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بر توسعه بخش حمل و نقل جاده ای بعنوان مهمترین زیرساخت توسعهاقتصادی تاکید کرد.

تقی کهوریان در آئین گرامیداشت هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای که با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل حمل و نقل و ترافیک استانداری، فرمانده پلیس راه و جمعی دیگر از مسئولین استانی و محلی و خانواده بزرگ حمل و نقل و راهداران آذربایجان غربی برگزار شد، با تاکید بر توجه ویژه به بخش حمل و نقل جاده ای بعنوان مهمترین زیرساخت توسعه اقتصادی گفت: از شروع کار دولت یازدهم برای توسعه این بخش هدفگذاری اساسی انجام شد و با توجه به طرح های در دست اقدام تا 4 سال آینده استان از جاده های مناسبی برخوردار خواهد شد.

وی با ابراز تاسف از وقوع تصادفات منجر به فوت در جاده های آذربایجان غربی اظهار کرد: در وقوع این سوانح عوامل بسیاری دخیل هستند اما در این بین نقش انسان غیرقابل انکار است و برای اصلاح رفتارهای انسانی عامل بروز سوانح رانندگی باید اقدامات فرهنگی و نرمز افزاری در سطح وسیعی انجام شود.

این مقام مسئول با تاکید بر ضروری هماهنگی دستگاه های اجرایی دخیل در موضوع سوانح رانندگی اظهار کرد: برخی اوقات نبود هماهنگی بین دستگاه های خدمات و امداد رسان موجب می شود تا پیامدهای ناگوار تصادفات بیشتر شود و رفع این موضوع نیازمند مدیریت اصولی و برنامه ریزی اساسی برای هماهنگی در چگونگی اقدام پیش از بروز سوانح و پس از آن است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به عملکرد این اداره کل در هشت ماهه گذشته از سال جاری افزود: در این مدت شاهد رشد 11 درصدی در جابجایی کالا بودیم، همچنین در این مدت 370 دستگاه کامیون فرسوده نوسازی شده است.

عبدالحسین علی اکبری با اشاره به فعالیت 3600 دستگاه وسلیه نقلیه عمومی مسافربری در آذربایجان غربی گفت: بیش از  5 هزار نفر در بخش حمل و نقل مسافربری استان و افزون بر 22 هزار نفر در بخش حمل و نقل کالا فعالیت دارند که نشان از اهمیت این عرصه در اشتغال زایی است.

وی با اشاره به جایگاه آذربایجان غربی در بخش ترانزیت و حمل و نقل بین الملل عنوان کرد: 23 درصد از مرزهای زمینی کل کشور در آذربایجان غربی است و پایانه مرز بازرگان بعنوان مهمترین گذرگاه زمینی ایران با کشور ترکیه همواره در رتبه های نخست واردات و صادرات و تردد مسافر در کشور قرار دارد که نشان از اهمیت ویژه این استان در مبادلات بین المللی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از نصب 48 دستگاه دوربین ثبت تخلف در محورهای ارتباط استان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: این تجهزیات امکان کنترل لحظه ای ترددهای جاده ای را فراهم می سازد و از این طریق رانندگان متخلف نیز با جرایم قانونی روبرو خواهند شد.

وی ادامه داد: در آذربایجان غربی 12 هزار كيلومتر راه شامل 300 كيلومتر بزرگراه ،700 كيلومتر انواع راه اصلي و 2000 كيلومتر انواع راه فرعي و حدود 7800 كيلومتر راه روستايي وجود دارد که تلاش برای بهسازی وضعیت جاده ها در اولویت برنامه های این اداره کل است و اکیپ های زمستانی نیز برای برفروبی و نمک پاشی در زمان برودت هوا و بارندگی آماده و مستقر هستند.

در ادامه این مراسم از راهداران نمونه، کارکنان نمونه، انجمن های صنفی حمل و نقل جاده ای و فرماندهان پلیس راههای استان تقدیر و تجلیل شد.​مشخصات:
نظرات: *